hledat

Souboji nejlepších ilustrátorů v Evropě bude porotcovat i Vladimir 518

Sdílej

Konceptem soutěže je živá ilustrátorská bitva odehrávající se přímo před diváky. Místo zbraní používají ilustrátoři nabroušené štětce, křiklavé barvy i ostré tuhy svých tužek.  Velký ilustrátorský souboj startuje 27. června kvalifikačními online koly. „Letošní ročník RAW bude v mnoha ohledech jiný. Rozhodli jsme se pro nový systém soutěže, kdy budou kvalifikační kola probíhat pouze online. Účastnit se tak budou moci pohodlně ilustrátoři z celé Evropy a RAW se tak poprvé za dobu své existence stane mezinárodní soutěží,říká pořadatel soutěže Vladimír Strejček z vizuálního studia DRAWetc. Na to, kdo se stane absolutním vítězem, si však budeme muset počkat dalších pár měsíců, protože živé finále s velkolepou show se uskuteční v lednu příštího roku. Do RAW klání se může přihlásit každý profesionál i začínající ilustrátor.

Souboj štětců, sprejů i nejmodernějších digitálních technologií

Online kvalifikační kola potrvají až do října. Celkem jich budě pět, soutěžit se bude ve dvou kategoriích: analog a digital. Úkolem soutěžích bude vytvořit dílo na určité téma, které zadá odborná porota. V první kategorii Analog si síly poměří ti, kteří umí zacházet s tradiční technikou a budou se ohánět fixy, štětci, tužkami nebo spreji. Kategorii Digital budou reprezentovat borci, kteří tvoří pomocí vektorové grafiky, samozřejmě na tabletech a počítačích. Forma zpracování může být grafický design, ilustrace nebo 3D model. Vybrané téma bude vyhlášeno pro obě kategorie, kvalifikace tedy probíhá pro analog i digital současně. V říjnu se dozvíme jména 20 ilustrátorů (z online kvalifikace postupuje 10 analog a 10 digital ilustrátorů), kteří postoupí do nebezpečného živého semifinále, které se uskuteční v prosinci 2016 v Praze.

Živá ilustrátorská řežba, která baví

Nejen o tom, kdo postoupí do semifinále, ale i o absolutních vítězích bude letos po celou dobu soutěže, nekompromisně rozhodovat porota, která se skládá z významných umělců tohoto oboru. Jedním z porotců bude ilustrátor, pedagog a zakladatel DRAWetc. studia Vladimír Strejček. Dále také komiksový ilustrátor Michal Suchánek, jehož Děsivé radosti na motivy povídek Ondřeje Neffa byly zvoleny nejlepším českým komiksem roku 2015, creativedirectorOgilyOne, Marek Linhart, spoluzakladatel Global Street Art, LeeBofkin London a pětici doplní rapper, ilustrátor a komiksový autor Vladimír 518.

Těší nás, že můžeme každý rok propojovat ilustrátorskou scénu a objevovat nové talenty. Navíc si myslím, že hodně kreslířů baví srovnávat svoje myšlení a techniku s dalšími ilustrátory. Chtějí se pobavit a zasmát. Proto akce vnikla,říká pořadatelka RAW, Hanina Větrovcová.

Finále: na ostří štětců a tabletů

Celá soutěž vyvrcholí finálovým večerem s bohatým doprovodným programem a show v lednu 2017 v Praze, kde bude probíhat barevná bitka přímo před zraky diváků.Všech osm finalistů zde bude muset během 90 minut zkomponovat takové dílo, které jim zajistí úplně vítězství celé soutěže. O absolutním vítězi pak rozhodně nemilosrdná porota a přítomní diváci. Motivací pro soutěžící je nejen poměření svého talentu s ostatními umělci v oboru na mezinárodní úrovní, ale také hlavní odměna pro vítěze, kterou je pro tento rok Grafický tablet WacomCintiq 27HDtouch, dále pak praxe ve studiu DRAWetc. a mnoho dalších cen. Až se po boji usadí prach, na nohou zůstanou stát dva vítězové. Ultimátní šampioni analogové a digitální ilustrace, opravdoví hrdinové Raw Art Wrestling.

Téma 1. online kvalifikačního kola: https://vimeo.com/172310997

Více informací na: http://www.r-a-w.cz/

Diskutuj na Bbarak.cz