hledat

Tags:

Řezník po satisfakci na Slavíkovi: Rap se bez popu obejde, ale obráceně to budou mít do budoucna těžký

Sdílej

Anketa Český slavík vzbudila po letech opovržení a přehlížení pozornost tuzemského rapového fanouška. Nově byla vytvořena kategorie Hip Hop & Rap, kterou ovládlo pro veřejnost kontroverzní jméno Řezník. Součástka formace Sodoma Gomora ve svém projevu namíchla nejen přítomné, ale i ty u televizních obrazovek a není proto divu, že ihned po přímém přenosu zaměstnávala média i diskuze na sociálních sítích. Jak to celé vnímá tvář, která si získané ceny i finanční satisfakce váží, ale fanoušky zároveň požádala o to, aby pro ni už za rok nehlasovali?

V pátek proběhlo vyhlášení hudební ankety Český slavík a ty ses konečně dočkal nejen zisku cenné sošky, ale i finanční odměny, která ti byla před lety upřena. Je to pro tebe dostatečná satisfakce?

Já jsem spokojenej. Pro mě je mise Slavík úspěšně splněna a mám to tímto za uzavřenou kapitolu. Došel sem si pro svý kilo, a to sem dostal.

Ve svém projevu jsi českou hudební popmusic nešetřil a vyjádřil jsi také názor nad samotnou anketou, která dle tvého tvrzení neodpovídá realitě. Fanoušky si také požádal, aby ti za rok už své hlasy nedávaly. Znamená to tedy, že pro tebe toto ocenění není bernou mincí a nevážíš si jej?

Tu cenu mám díky hlasům od fanoušků, takže z toho důvodu si jí určitě vážím a nebudu jí nikde rozmrdávat o zeď. Můj plán byl vyhecovat lidi k hlasování, abych se mohl dostat na pódium a říct si o splacení dluhu. To se povedlo. Je jasný, že Slavik není svět pro mě a vlastně mě to tam dost sralo (a podle všeho i já je). Nepatřím tam a nechci se v tom pohybovat, proto sem vyzval, ať už příště hlasy neposílaj.

Pít minerální vody značky Mattoni tě asi už do smrti nespatříme, ale co taková korunní? Myslíš, že by tam ta cesta je? Dá se na oživené anketě nějak zapracovat a posunout ji blíž tomu, aby skutečně opisovala reálný stav sympatií tuzemských fanoušků?

Já už piju jenom Desádovu chcanku! … Tak určitě je potřeba to celý překopat nebo ideálně zrušit, ale recept na to nemám, jenom mě to nudí a sere. Určitě oslovit mladší publikum.

Ty dlouhodobě spíláš i nad stavem českého rapu. Kdyby si měl rozhodovat o udělení ceny, nalezl bys jméno mimo svůj label potažmo horrorcore, kdo by si tuto cenu zasloužil?

Redzed.

Od vyhlášení se nejen na sociálních sítích diskutuje o tvém projevu, který sice nebyl nikterak vulgární, ale rozdělil rapovou společnost na dva tábory. Jedni kvitují, že jsi to tam poslal od plných plic, jiní se obávají, že dlouhodobě pošramocené renomé hip-hopu obecně tím dostalo ještě více na frak. Nebojíš se, že jsi před veřejností ještě více prohloubil ten příkop a nepochopení?

Já vlastně moc nepochopil tu anketu hiphop a rap na Slavíkovi. Proč tam nebyly jiný žánry? Každopádně mluvil sem tam za sebe a né za scénu. Myslím si, že česká popmusic by se naopak měla od rapu učit, stejně jako je to v zahraničí. Pokud jim to nedojde, tak je to jejich blbost a bude to furt smrdět zapářkou. Rap se bez popu obejde, ale obráceně to budou mít do budoucna těžký.

Monika Bagárová si v závěru živého přenosu neodpustila štiplavé poznámky na tvou adresu. Zaznamenal jsi její výlev nesouhlasu a můžeme se dočkat i nějaké reakce z tvé strany?

Už sem se v tu chvíli hnusně nalejval, takže sem to zaznamenal až dnes. Já vlastně ani pořádně nevím, kdo to je, a upřímně se na ni nezlobím. Spíš mě to pobavilo.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1