hledat

Netradiční předměty, aneb co všechno dokážou tuzemské tváře prodat pod svým jménem Vol. 3

Sdílej

Pro mnohé jsou to doprovodné produkty, které na nemalém počtu adres dokážou hospodářský výsledek výrazně ovlivnit. Téměř každý má bohatý a pestrý sortiment na svém shopu a nemáme teď na mysli jen trička, mikiny nebo čepice. Naše rubrika s pořadovým číslem tři si opět bere na paškál netradiční předměty, které tuzemští hráči dokážou prodat pod svým jménem.

Předešlé dva díly poukázaly na fakt, že prodat se dá dnes prakticky všechno. Měli jsme tu pláštěnky z dílny Ty Nikdy, vodku od Smacka či celou plejádu energetických drinků. Na své auto jste si mohli pořídit držák na SPZ s logem Bigg Bossu, byly tu i elegantní tanga ze stáje ZNK nebo plechová krabička na cigarety s logem labelu Není Problem. Hledat tyto předměty nám dá občas zabrat, ale na trhu jsou. Pojďme se tedy podívat, o jaké nové netradiční předměty se trh rozšířil tentokrát.

6) Ledvinky se vrací do kurzu

Je tomu dvacet let, co vyšlo na Slovensku legendární album Trosek. Před pár dny jsme měli možnost v Praze vidět show, u které ukápla nejedna nostalgická slza. Zapomeňme však na fakt, že by veteráni na mikrofonech podcenili sílu trhu. V éteru se hrálo skrze známé tuzemské křupky nejen o mikiny, ale i o fešný asfalt.

Naší pozornost ale upoutala ledvinka, kterou je možné pořídit za pouhých pět éček. Doplněk, který se vrací zpět do hry, což doložil poslední ročník Hip Hop Kempu. Můžeme se jen domnívat, kdy Woodstock dnešní doby navrátí do popředí i baggy jeans, na které se nám v šatníku práší. Nebo se máme bát, že éra legín ještě není na ústupu?

5) Originální tepláky, které podlehnou i náročnému oku

Již několikrát jsme skloňovali v této rubrice nápady pražského rappera Smacka. Tentokrát naši pozornost neupoutal ale ohnivou vodou, nýbrž v ošacení.

Přehlédněme tradiční trička s logy a podívejme se na zoubek edici pro fajnšmekry. Ve spolupráci se svou, dnes již bývalou, přítelkyní Annou Mimieux byla vytvořena kolekce, která vznikla v limitovaném počtu kusů.

Při vzniku se inspirovala jejím největším idolem Freddiem Mercurym a vkusem císaře Franze Josefa I. K dispozici byly i originální mikiny a čepice. Novou značku oblečení v tomto roce úspěšně realizoval také Řezník se svou chotí.

4) A pak, že knihy už dnes nejsou v kurzu

V době internetu vládnoucímu našemu každodennímu životu si sáhněme na svědomí a přiznejme si, kolik svazků čítá naše domácí knihovnička a kolik kusů jsme do ní v posledních letech přidali. Pravdou je, že knihy stále lemují naši existenci a vydat takové dílo stojí hodně sil a úsilí.

Výsledkem je něco, co tu zůstane i po naší smrti, jen záleží na tom, jestli je titul opravdu zajímavý a nabízí něco, kvůli čemu je nutné si ho pořídit. Před několika měsíci vznikla například kniha plná fotografií od Pernika mapující poslední sezóny koncertů Prago Union, která zcela jistě stojí za vaší pozornost.

Mnohem méně je, pro více jak náctileté publikum, lákavý biografický příběh Majka Spirita. Domníváme se, že kromě dětského života na Petržalce, pár momentů z koncertů a tuny náboženských a duševních výlevů, asi nenabídne. Na takovéto ohlédnutí nestačí něco lehce přes dekádu na scéně. 

3) Blíží se zima, kávu je nutné udržet v teple

V kanceláři, ale i ráno při snídani je možné v dnešní době využít četnosti trhu s keramikou spojenou s rapovým byznysem. Své hrnky nabízí každá druhá stáj, ale Kali se svou poslední deskou šel ještě o kus dál ve své kreativnosti.

Výsledkem jsou termohrnky, které udrží váš nápoj v teple. Škoda, že produkt neobsahuje i malý zvukový systém, který by vás s kávou probouzel. Pomyslete, jaké by to bylo, kdyby se při zalitím horké vody spustil i samotný tracklist jeho posledního alba.

2) Do fitka a tělocvičny jedině s Blakkwoodem

Není tomu ani pár týdnů, co Blakkwood otevřel svou kamennou prodejnu. Musíme pochválit práci Lucase Blakka s doprovodným programem jeho stáje. Merch jde na odbyt a registrujeme celou řadu produktů, díky kterým mají účast v každém dílu této rubriky jistou.

Nyní upoutaly naši pozornost předměty, které nám pomohou být prospěšné při sportu. Láska Renne Danga k posilovnám je všeobecně známa, proto k jednomu ze svých singů vydal i edici sportovních tašek. Abychom pak nebyli příliš dehydrovaní při nadměrném pohybu, můžeme využít elegantní sportovní láhev.

1) Lajna sem, lajna tam, bez smrkadélka ani krok

První místo v tomto díle zasluhuje bezesporu Tesla, který se v létě po letech odmlčení vrátil na scénu s novým sólem. Člena legendární formace Tragikomix honosí i speciální merch, který desku doprovází.

Chválíme i smysl pro humor, kterým námi vybraný doplněk prezentuje, neboť u takzvaného „Smrkadielka“ se při nákupu zavazujete, že ho budete používat výhradně na „kolumbii“ a ne na žádné pikosračky. Budeme se muset asi zeptat samotného autora, jaký má tento praktický artikl oděr.

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *