hledat

Tags:

Někteří legendární rappeři jsou zahrabaní tak hluboko v undergroundu, že je musíme doslova hledat pod kameny. Cold 187um je jeden z nich

Sdílej

O tom, kdo vynalezl počátkem devadesátých let g-funk sound se můžou vést debaty dlouho a nebude to zcela jasné. V jeden moment ho totiž začal vyrábět nejen DJ Quik nebo Dr. Dre se svou partou N.W.A., ale také jejich kolegové z Pomony – Above the Law!

Ti se ostatně ochomýtali kolem N.W.A. v rámci jejich tehdejšího labelu Ruthless. Above the Law neboli ATL jsou právem považování za jedny z g-funk pionýrů, pravděpodobně byli i skutečně první, jelikož si sami produkovali první album „Livin´ like a Hustlers“ v roce 1990, které již značně šlo g-funk směrem, ovšem zapadly ve stínu slavnějších N.W.A. Kultovní status jim však upřen nebyl a jejich autentický gangsterismus a smooth ghetto-funk zvuk jim přinesl celoživotní uznání fanoušků.

Po smrti jednoho ze čtyř členů kapely – KMGho v roce 2012 bylo jisté, že se kapela nikdy nevrátí. Ačkoliv byly rumours, že KMG stihl nahrát desítky tracků, ze kterých by mohlo něco vzejít, nic se nestalo. Jeho parťák za majkem Cold 187um aka Big Hutch však nikdy nepřestal být aktivním spitterem. Během kariéry ho zastavovaly jenom pobyty v chládku. 

Občas je těžké sledovat jeho stopu, protože již dávno není pod palcem žádného labelu a vše si dělá sám. Počíhat si na nové věci tedy vyžaduje trochu trpělivosti. Jeho nejnovější pole působnosti je kanál „Mansa Musa“, kam začal vypouštět vlastnoručně produkované singly spolu s podomácku vyrobenými videoklipy. Zkrátka typickej boomer move. Rozhodně není ale na místě mluvit o amatérismu. Big Hutch je real O.G., nenapravitelný pasák a má více než třicetileté zkušenosti s produkcí a rapem, které zdá se nemají konec. Doporučuji tedy tohoto veterána občas sledovat, je to jedna z nejzásadnějších postav west coast scény jako takové. 

Tagy:
Tao Quit

https://linktr.ee/taoquit

  • 1