hledat

Nejnovější klip Prago Union se rodil 5 měsíců a recykluje například Gorillaz či Beastie Boys

Sdílej

Klip vznikl jako součást kampaně na podporu třídění a recyklace odpadů projektu Samosebou.cz a odehrává se na planetě, kde vše tvoří polygony – země i postavy jsou poskládané z mnohoúhelníků. Píseň je o démonech, které si každý nosíme v sobě. Kato v klipu bojuje se svými stíny, prochází městem z odpadků a čeká na nový den, protože stínů se může zbavit jen cestou ke světlu.
 
"Tímto počinem navazujeme na úspěšnou spolupráci s Katem z předchozích let, kdy vznikl pro Samosebou.cz videoklip k „recyklované“ písni Proč?. Letos jsme se vydali zcela novou cestou a vytvořili jsme společně unikátní klip ve 3D světě postaveném z odpadu. K této příležitosti vznikla 3D postavička Kata vyrobená z vytříděných plastových láhví. Ta je také jednou ze zajímavých cen doprovodné soutěže, která na webu startuje 14. 3. 2017 a bude ukončena 4. 4. 2017," uvedl Lukáš Grolmus ze společnosti EKO-KOM, která klip financovala.
 
Vizuál vznikl v produkci agentury Havas Prague pod vedením režiséra Viléma Kabzana. "Zvolili jsme minimalistický low poly styl, který odráží vizuální identitu projektu Samosebou.cz. Zrecyklovali jsme slavné videoklipy, například od Gorillaz, Beastie Boys nebo Dire Straits," doplnil Vilém Kabzan. 
 
Na scénáři polygonového klipu se podílel i Kato: "S tužkou a papírem jsme nad scénářem seděli asi půl hodiny, ostatní vznikalo v počítači a lidi na tom makali 5 měsíců. Samosebou to dopadlo na výbornou. Co se týče "Stínohry", není to jen o městě z recyklovatelných odpadků, tenhle rap je postavenej taky na recyklaci samplů ze starých desek jiných kapel. V rapu se samplováním dávám věcem novej kontext. Ve fantazii ani v recyklovaným světě stínů se meze nekladou, naopak!" 

RUKAHORE_SHOP_BANNER

Diskutuj na Bbarak.cz

Your email address will not be published. Required fields are marked *