hledat

Tags: ,

Flow napůl huby, štiplavé rýmy, arogance level 9000? Bene z Modrých hor vytahuje své drzé alter-ego a celé mu to produkuje Idea

Sdílej

Bene, k jehož „SpamPoetry“ s Pekem se i po letech modlíme třikrát denně vždy před jídlem, už byl namočen do tolika jednorázových projektů, že už nikoho nemůže zaskočit, když vlétne do dalšího.

Člen kultovních Modrých hor v tomto případě vytáhl své až zlatanovsky nabubřelé alter-ego Beny M, které mu vymyslel jeho parťák Lyrik a jak už je patrné z pilotního singlu „krejzysvet“, fanoušek dostane flow napůl huby, uštěpačné rýmy a samozřejmou aroganci level 9000.

Beneho nejčerstvější směřování odhalí už i samotná tiskovka. „Frfloš, ktorého poznajú len najbližší Beneho kamoši, hundroš, ktorí si o väčšine hudby myslí, že je naprd a o ľuďoch taktiež, brbloš, čo radšej ide na kávu sám ako s tebou, dudroš, čo si radšej zapne xbox ako tvoj album, nespokojenec, čo si ide zabehať do lesa, lebo aspoň vtedy nemusí myslieť na všetko ostatné.“

Celé sedmitrackové EP mu vyprodukoval autor nedávného „Tempa“ Idea, jenž se vzhledem ke své profesi sem tam chopil i mikrofonu. „S Benem jsme si psali kolem Vánoc 2018 a já jsem měl jeden beat přímo pro něj. Slyšel jsem ho tam. A jemu se líbil. Tak jsem mu poslal další a najednou je z toho další release. Beneho respektuju celou dobu, mám rád ten brand. Ať už to jsou moudra z Hor nebo knihy, nebo rapy do beatů od Stratasoula, rozumím tomu. Jsem rád, že to vzniklo a že to bude – podobně jako Dropbox, projekt na pár koncertů a konec,“ pronesl stájový kolega Resta, Paulieho, Wondera či Matyse, u nějž měl se svými podklady premiéru zhruba dvě sezony zpět.

„Pančlajny sa písali samé a z beatov od Ideu bola jedna radosť vyberať,“ vrátil mu kompliment sám Bene, s tím, že v tuto chvíli ne nejzásadnější informací to, že nahrávka vylézá striktně na vinylu 12. září na Ty Nikdy. „Tour, čo má Ideu“ pak oba tvůrce zavane na startu října do Bratislavy, Trenčína, Brna a Prahy.

 

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1