hledat

Tags:

Blu & Exile nebo Quelle Chris. Přesně takové jsou poslední zaoceánské přírůstky Kempu

Sdílej

Quelle Chris. Zvláštní jméno? No, spíš jedno z nejzajímavějších na už tak zajímavým labelu Mello Music Group. Začátečník? No, tenhle týpek z Detroitu už má na kontě víc jak 15 desek. Dělá s lidma jako Danny Brown, Denmark Vessey, Open Mike Eagle, Roc Marciano nebo Jean Grae, kterou má pro jistotu za manželku.

A teď nová deska Guns. Monotematická, přesto pestrá deska Guns. Veselá, zároveň tragická deska Guns. Zvukové memento. Věci jako první singl „Obamacare“? Brutálně mrdaj. Ujebeš volume doprava a hrozí, že ti odjebe kebuli. Beat je naprosto kolosální. Rozcinká tě jako Loreta. Na strunky husí kůže může zabrnkat jak na harfu.

A kdo k bambitkám přinese ty růže? Crew Dirty Science z Cali. Tedy trojlístek Choosey, Blu a Exile. Šéf Ex je jak šílenej profesor, kterej si žije od puberty v tunelový vizi svý bubliny plný tagů, throw upů a hlavně: beatů. Na MPC umí bušit jako jeden z nejlepších. Vidět ho naživo je zážitek jak sledovat týpka se sekáčkem vyrábět ze zvířete s neúhledným chlupem a otravnou šupinou úhlednou pochutinu. S Aloe Blaccem má kapelu Emanon, s Johazem Dag Savage, za „kapelu“ nebo minimálně „dlouhodobější projekt“ se daj počítat parťáctví s Bluem nebo Chooseym. Na jeho nemocnejch bubnech se ale krom víceméně kompletní underground west coast scény svezli i třeba takový Snoop s Wiz Khalifou. Jeho parťák Blu vypadal tak dlouho jako talentovanej, „další na řadě“ a velice nadějnej (freshman class časáku XXL, rookie roku podle HipHopDX a Nah Right, faturink na desce The Roots, …), až mu přeskočilo a byl z něj beznadějnej. Ale zas to nahodil. Styl. Hlas. Flow. Punchlines. Může stát hodinu na fleku jako by měl stigmata v nártech skrz který ho přitloukli k prknům, co znamenají pódium. Velká šance, že to samý udělá i s váma. Hypnotizuje, dostane do zóny a transu. Dělal s buben tvořiči jako Nottz, Mainframe, Ta’Raach, Bombay, Flying Lotus, SA-RA Creative Partners, Daedelus, Knxwledge nebo Madlib po Union Analogtronics z Francie, ale Exile je pro jeho veličenstvo dvorní záležitost a není to náhoda. Spolu maj něco navíc. Má to šmrnc, má to mrd, má to za sebou (úspěšnou) zkoušku časem. Below The Heavens je klasika, Give Me My Flowers While I Can Still Smell Them krása a letošní True & Livin‘ tepe životem. Vedle velikánů s kariérou impozantní už jen časovým obdobím, nad kterém se rozkročila, nemluvě o objemu produkce, vypadá talentovaný King Choosey jako chudej příbuznej. Jeho deska s Exilem Black Beans je ale skvělá i bez 15ti leté historie a odlesku slávy patnácti hostů.

HIP HOP KEMP 2019:

TECH N9NE /USA/
MASEGO /USA/
EARTHGANG /USA/
HOCUS POCUS /FR/
KONTRAFAKT /SK/
PHAROAHE MONCH /USA/
MIX MASTER MIKE /USA/
TOKEN /USA/
MASTA ACE & MARCO POLO /USA/
SMIF N WESSUN /USA/
THE ALCHEMIST /USA/
YBN NAHMIR /USA/
YUGEN BLAKROK /SA/
CLEAR SOUL FORCES /USA/
QUELLE CHRIS /USA/
BLU & EXILE /USA/
CHOOSEY /USA/

Tagy:
Bobby

V okrsku bbarak.cz jsem službám rapové policie oddaný od roku 2003.

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz