hledat

DeSade o vyhánění parazitních duší: Byl jsem posedlý. Opravdu jsem prodělal exorcismus

Sdílej

Hrajete po celé republice téměř každý víkend, čímž se každý tuzemský interpret honosit nemůže. Opravdu je tedy horrorcore v Čechách nechtěný jak Babiš?

Mám obrovskou radost, že lidi stále choděj na mejdany, že kupujou CD´s a merch! Už je to tomu tak x let a doufám, že tomu tak bude i nadále!

Tento subžánr hip-hopu často balancuje se smrtí a depresivními tématy. Jak tenká je hrana, kdy už to není hra, ale jen výpověď člověka v úzkých?

Tak depresivní stavy a nálady mě doprovázely od mého raného dětství. Dost o tom vypovídá poslední track na albu s názvem „15 Years with Demons“. Je to true story! Jestli existuje hrana, kdy už to není hra, tak přesně na ní jsem byl! Byl jsem posedlý. Opravdu jsem prodělal exorcismus. Vyhnali jsme 2 cizí duše, které mě 15 let okupovaly a ovlivňovaly, ven. Byl to extrémně silnej zážitek a od té doby nahlížím na všechno zcela jinak.

Marón je za katrem, Hades poslední desku věnoval svým problémům s drogami. Označil bys ty sám sebe za alkoholika?

V jednom mém životním období určitě ano! Mluvíme o oněch již zmíněných 15-ti letech. Teď už ale ne!!  Je fakt šílený, co všechno ten exorcismus dokázal změnit. Kdo nezažije, neuvěří.

Trochu víc mi to popiš. To se asi nestává každému…

Doktor čínské medicíny, ke kterému chodím už nějakej čas na akupunkturu, mi jednou řekl, že neví, jestli bude moc pokračovat v terapii, protože je něco špatně. V podstatě vycítil, že je ve mně někdo další navíc. Měl pravdu! Nakonec nejenom jedna zbloudilá duše, ale rovnou dvě! Začal jsem to řešit. Jel jsem k jednomu přírodnímu léčiteli někam za Prahu. Měl libový hodnocení všude, tak jsem si říkal, to bude určitě vyrovnanej a moudrej člověk a třeba mi bude schopen pomoci. Dopadlo to hrozivě, strašně jsem ho vytočil, přitom jsem se choval celou dobu slušně! Jako by to taky vycítil nebo se toho snad bál. Šíleně na mě řval, ať vypadnu z jeho domu, nechám si prachy a už se nikdy nevracím. NIKDY!!! Scéna opravdu jak z nějakýho hororu, jako kdyby satan vstoupil do jeho pohádkového domu postaveného z pozitivismu! Pak jsem si vzpomněl na jednu známou, která je taková šamanka a má toho za sebou fakt hodně. Domluvili jsme se, týden poté proběhl exorcismus. Nebudu se moc rozepisovat, to je opravdu na tlustou knihu, takže to zkrátím. Stál jsem tam, celej jsem se klepal, v kolenou tak, že jsem několikrát málem upadnul, potil se, byla mi zima, měl jsem vidiny, motala se mi hlava, a hlavně…nakonec jsem viděl ty duše odejít. Jeden muž, jedna žena. Žena byla neutrální, ta jenom sála energii. Duše muže byla zlá. Házela mě do negace. Nutila mě chlastat apod, bejt zlej na lidi kolem. Tahala mě do depresí. Fakt síla! Od toho vymítání je to všechno pryč a jsem zcela jiný člověk!

Tvou desku lemují fotky sebevražd a název je více než vypovídající. Tížily tě ty duše natolik, že jsi o ní začal uvažovat, nebo ti přímo šeptaly, abys to skončil? Bylo ti i vysvětleno, jak do tebe takhle mohou vstoupit?

Ano, přemejšlel jsem o sebevraždě v podstatě denně! Chvilkama to bylo celkem v pohodě, ale chvilkama mě to zahnalo do úplného kouta šílenství a nicoty! Kouta, kde jsem seděl sám s hlavou svěšenou dolů, kterou mi protékalo všechno negativní a nebylo cesty ven, nebylo cesty jak to změnit. Jsem rád, že tohle už je pryč!

Běžný doktor by to mohl přisoudit počínající schizofrenii. Nenapadla tě i tato varianta?

Napadlo mě toho opravdu hodně. Napadlo mě i řešit to klasickým doktorem. Ale jak? Přijít k obvoďákovi a říct „Jsem divnej a tohle se mi děje“, tak mě pošle ke specialistovi, kterej by mě poslal do blázince nebo mě narval opiátama! A to by asi nebylo řešení. Celkově nejsem úplnej zastánce západní medicíny a jejího pohledu na léčbu a zdravotní problémy. Naopak jí beru obklikou co jen to jde a příkláním se k medicíně východní (čínské). Ta řeší nejenom samotný problém, ale hlavně i jeho příčinu. Antibiotika nežeru už tak 5-6 let. U doktora jsem nebyl fakt strašně dlouho. Neříkám, že západní medicína je špatná, lidem pomáhá také, to je jasný. Ale nepřejdu k ní, dokud to nebude nezbytně nutné.

Jak se k tomu postavilo okolí, když ses jim se svými problémy svěřil? Někdo by fakt nemusel uvěřit, že se tohle může dít. Jakou jsi měl oporu v Řezníkovi a Ill Rickovi?

Moc lidem jsem to neříkal. O to zajímavější je to, že lidi, kteří o tomhle nic nevěděli, začali změnu pozorovat sami! A začali mi říkat, že vypadám lépe než kdykoliv dřív, že jsem jinej a podobně a co se stalo apod… Celá ta story je pro mě velice silným zážitkem, že jsem tomu věnoval jméno desky a ztvárnil sebevražednej cover! Kdo nechce, ať neveří a myslet si může, co jen chce. Nikomu to nevnucuju. Je mi to u zadku. Tohle není promo na desku, tohle je real talk, bro!

Čím si vysvětluješ, že to postihlo právě tebe? Nepomohli tomu víkendy na cestách a backstage plné zakázaného ovoce? Nebojíš se, že se ty hlasy mohou zase vrátit?

Duše se prý na mě nabalily při nerozvážném vyvolávání v mém mladí. Asi jsme to špatně odvolali nebo něco. Šamanka mi řekla přesně rok, kdy se to stalo, aniž by věděla cokoliv o tom, že jsem jako mladej experimentoval se záhrobím. Tím to celé nabralo na důvěryhodnosti. Je možné, že se budou chtít vrátit, musím se mít na pozoru. Ale když budu dodržovat pár pravidel, tak by se tak nemělo stát. Zbloudilé duše souhlasily, že odejdou. Tomu negativnímu se přeci jen trochu nechtělo a o to delší vymítání bylo, ale nakonec i on odešel. Je to trochu složitější, ale když to řeknu polopatě aka jak blbcovi, tak se normálně schoval a dělal, že ve mně už není, přestože tam stále byl. Snažil se oblbnout tu šamanku. Pěknej hajzl to byl. Ale nakonec se podařilo vymítit obě duše a pravděpodobně už mají jiného majitele.

Sláva a hudba už pohřbila nemalý počet tváří. Je pro tebe tohle naopak teď hnacím motorem? Deska vznikala v temném prostředí. Dá se hovořit tedy o způsobu terapie?

Ano, hudba je mou terapií odjakživa. Vždy mě hnala dopředu. Byla důvodem žít v době, když jsem nic jiného neměl! Odešli dobrý kamarádi, odešla holka, ale hudba vždy zůstala!!

Osobní desky většinou hosty nevyžadují, ty jsi ale některé povolal. Nebyla chuť přitáhnout i velkou zahraniční tvář jako to dělá často právě Řezník? Proč naopak chybí Evil Dope a jak moc je Schyzo blízko členství v ZNK stáji?

Už jsem se bál, že zapomeneš použít spojení „ZNK stáj“!!! Hell yeah! Fuckin love it (smích) Hosty jsem dost omezil, třeba oproti desce minulé a předminulé. Myslím, že teď je jich tak akorát. A jinak samozřejmě, že byla chuť přitáhnout velkou zahraniční tvář! Né snad proto, že to dělá Řezník, ale proto, že to přece kurva chceš, ne? Mít velkou rybu na featu/albu! A dokonce jsem právě takovou ulovil! Bohužel to nestíhal nahrát a dodat mi to před releasem alba, kvůli svojí tour, což je veliká škoda. Nicméně nahraje to, až tour skončí a mám top track na další sólo album, který se chystám vydat rozhodně dřív než za 3 roky! Já už mám sloku i refren ready a čekám jenom na něj. Bude to masakr! Beat k tomuhle songu dělal opět Schyzo a btw je to jeden z nejlepších beatů, který jsem za svůj dlouhej život slyšel!! Proč chybí Evil Dope? Ani mě taková věc nenapadla, tím pádem se dá říct, že nemám v plánu s ním dělat song. A Schyzo? Schyzo je skvělej textem, rapem i beatem! Ale že by měl bejt členem ZNK STÁJE, o tom nic nevím. Myslím, že jede svůj shit! Nicméně jsem moc rád, že ho znám!

Byl někdy v historii moment, kdy se hovořilo konci Sodomy Gomory? Neplánuje ZNK týmovou desku, jak to dělá dnes celá řada labelů?

Konec SG? Ne! Není důvod! Sodoma je věčná!! Získali jsme si publikum, stvořili kult, kterej lidi jedou, měli jsme sex, protože rapujem (spolu), objeli jsme snad každý město v republice, letěli jsme do Paříže zamrdat 2 koncerty (viz kapitola ‚Hadi v letadle‘ v mé chystané knize)! S Řezníkem to děláme od základky, tenkrát jsme jeli do Liberce koncertovat za brko! atd atd a kde jsme teď? Zažili jsme toho prostě tolik, že jsme nabitý chutí dělat déro do nekonečna! A i když už jsme starý kokoti, myslím, že toho bude ještě kurva hodně, na co se budete moct těšit!! Společné ZNK label CD bylo v plánu, ale z časových a jiných důvodů to teď úplně nevypadá. Rozhodně po mojí solo „Kill Yourself“ desce jdeme plně makat na nový desce Sodomy, takže stay tuned!

Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1

1 komentář

  1. Pingback: Homepage

Diskutuj na Bbarak.cz