hledat

Wuty: Témata mě napadají většinou kolem třetí ráno, když potřebuju na záchod, a píšu je do mobilu

Sdílej

Na hlavě pár šedin, léta zkušeností a pestrá diskografie. Střídmým okem můžeš hodnotit, sumírovat a otáčet se. Které momenty kariéry ti v paměti utkvěly nejvíce?

To je jednoduchý… LD Vol. II v roce 2002, pak hned léta, kdy jsme objeli republiku s S2, to bylo asi 2003 až 2004, pak Wuty, Mihai, Pedro… to bylo taky hodně silný. Byli jsme dobrá parta, a spoustu legrace… no to bych mohl pokračovat na spoustu odstavců. Samozřejmě UL Farma s Cellem s Gilotinou a reinkarnace S2 v roce 2015. V každým případě jsem to hodně zkrátil…

Posledním zářezem na tvém mikrofonu se dá považovat album Severské dvojky. Jak se ujala speciální sádrová edice? Vím, že jste měli v plánu točit i klip s fotkami a videi fans, jak z bílé kostky udělají barevný finál…

Jo to byly velké plány. Kostky se ujaly dobře! Tím bych chtěl poděkovat všem, kdo ten materiál zaslal. Vzali jsme si velké sousto. Potřeboval bych daleko víc času, abych to zpracoval. Doufám, že to ještě dáme.

Rok jsi bylo ticho a najednou je ruch. Shoty jsi držel pěkně pod pokličkou. Neuškodí to šíření na trhu?

Tyhle věci moc neřeším. Nejsem moc dobrej stratég na tyhle věci. Byla to dost spontánní akce. Najednou jsem dostal nápad to posbírat. Chtěl jsem to udělat už dřív, ale nikdy jsem se k tomu tak neodhodlal jako tento víkend.

Dekáda je dlouhá doba, bylo těžké ten materiál vybrat? Kolik sis toho ještě v šuplíku schovaného nechal?

Asi tak polovinu. Mám tam ještě starší věci, ale neodvážil jsem se tam takové věci dát… to už by byl velkej hardcore. (smích)

Je tenhle materiál předzvěstí dalšího sóla? Ptám se, protože vím, že jsi psal nové texty během pobytu v lázních. Vypsal ses během pár momentů nebo jsi přemýšlel nad novými tématy a hledal nové postupy?

Já jsem ty témata škudlil už dlouho dopředu. Většinou mě něco napadá kolem třetí ráno, když potřebuju na záchod. Vůbec nevím, proč. V každým případě to pak zapisuju do mobilu. No a v těch lázních jsem to všechno vytáhl na stůl a začal psát. Od léta 2016 zkouším dělat i nějaké beaty na MPC, tak uvidím, co z toho vyleze. v každém případě mám novej matroš. Chystáme mraky věcí. Budu v tom já, Kubake a Romano Ponerti.

Jméno Kubake je možné registrovat z minulých projektů, ale jen okrajově. Stává se oficiálním členem týmu?

Jasný. Jsme kámoši a makáme společně na několika věcech. Je to ale složité. Momentálně děláme všichni na všem. Uvidíme, co z toho nakonec vyleze, ale doufám, že letos ještě z nás něco vypadne.

Cuty ve velkém a na každém rohu. Neříkej mi, že trávíš hodiny nad poslechem scény. To sis vypěstoval gang našeptávačů, kteří ti radí hlášky?

No kéž by. Mám takovej systém tabulky. Mám v ní takovej seznam, kam si píšu věci, které mě baví. V dnešní době v tom seznamu mám asi 700 frází. V poslední době je to ale bída. Tímto bych chtěl poprosit české a slovenské interprety, ať dělají kvalitní muziku, ať mám stále z čeho čerpat. Přijde mi, že najít kvalitní desku je v dnešní době na našem území čím dál složitější.

Shoty si vyhodil na internet, ale mě by zajímalo, jestli se mohou fanoušci dostat k pevným kusům, kterými by si rozšířili svou sbírku.

Určitě jo, ale vzhledem k tomu, jaká to byla spontánní akce, tak to bude ještě chvilku trvat.

Když jsme to nakousli, je jasné, že tě rap nikdy neživil. Jaké byly ekonomické zisky tvých projektů? Co hmotného sis za svůj rap pořídil? Helikoptéru asi na zahradě nemáš…

Když něco bylo, tak jsem to vrazil hned do muziky. Spoustu věcí. Když to bylo nejvíc, tak jsme v Loděnicích řešili asfalt… pak klipy, mikráky, zvukovky, počítače, mixy, masteringy… dnes si ale umíme vše udělat sami a peníze neřešíme už vůbec, takže pohoda.

Během své hudební pouti si rozdal pár spoluprací, ale oproti jiným jich zase tolik nebylo. Jaký je zájem o Wutyho v roce 2017? Kde tě bude možno letos zaslechnout?

Oproti rokům 2012, 2013 to není takové. Je hrozně málo času, ale i tak tam něco je. V nejbližší době vyjde Fantom nebo Oliver Lowe.

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?