hledat

Sway DaSafo – poznej jedničku britského rapu mířící do Prahy!

Sdílej

I když má kořeny v africké Ghaně, kope především za Velkou Británii, takže jeho nejcharakterističtější pózou je postoj s britskou vlajkou přes pusu. Derek Safo, či chcete-li Sway DaSafo, se v posledních letech stal jedním z nejopěvovanějších MCs, který na ostrovech působí. Svoji kariéru pořádně rozehrál někdy kolem roku 2004, kdy vydal svůj první mixtape This Is My Promo Vol. 1 následovaný krátce potom několka dalšími. Vše završil debutovou deskou This Is My Demo s několika hity jako Products, Little Derek nebo Flo‘ Fashion a asi nejznámějším remixem Up Ur Speed s hostujícím Skinnymanem, Pyrellim nebo Bruzou a dalšími.

Samotnou kapitolou Swayovy tvorby jsou právě zajímavé, kterých se nikdy nebál. Za vše může posloužit remix Bigzova hitu číslo jedna Cor Blimey, kde se objevil společně s Mayhemem, nebo remix vynikajícího Akonova výkonu v Keep On Calling. Na jedničku také dopadlo kolabo s breakbeatovým producentským duem Stanton Warriors, když byl Sway pozván do jejich Get ‚Em High, a fůze rapu a ska – to už je řeč o kapele Madness a jejich Sorry, kde se po boku Swaye objevila ještě jeho občasná spolupracovnice Baby Blue. Nic by ale nebylo kompletní, kdybychom nezmínili ještě vzájemnou výpomoc Swaye s Chamillionairem. Ten první se objevil v remixu Ridin, Dirty toho druhého, ten druhý zase v remixu Up Your Speed toho prvního. Obojí stojí za to a ochutnat lze na mixtapeu This Is My Holiday z loňska, kdy také vyšlo EP One For the Journey (song se objevil i zde společně s peckami Ex Boyfriend nebo Baby Father). A pokud je vám to pořád málo, přihoďte si navrch další zářez v podobě Swayovy hostovačky v Hustle na desce Walk with Me od Jamelie.

Často to bývá tak, že přední MCs zní ,,často prázdně“, jak by dokončil Kato. Sway ale kromě svého specifického projevu přináší do hry zajímavě zpracovanou každodennost a normální příběhy (např. Pretty Ugly Husband, kde název vypovídá o tématu snad vše), které doplňuje hrou se svojí flastní flow. Neodměňují ho za to jen posluchači, v minulosti byl oceněn například jednou MOBO Award, či BET Award za Best UK Hip Hop Act. Teď už nezvývá, než si stáhnout nějakou jeho muziku a seznámit se s Derekem na vlastní kůži. Pozornost také věnujte klipům, ke kterým přikládám aktuální rozhovor Swaye s Lupe Fiascem, se kterým nahráli track We Love You. A protože už 5. května vychází Swayova druhá deska The Signature, brzy si k ní něco zase povíme.
www.myspace.com/swaydasafo

Párty info:
Kdy: 20. května 2008
Kde: Praha – Lucerna Music
Kdo přesně: Sway /UK/, Gulos Potrok, DJ Tuco /UK/, DJ Šulocena
Vstupné: 270 Kč / 295 Kč
Předprodej: Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal, Bbarak Shop, Queens Shop

MP3:
Sway – The Dotted Lines Mixtape (2008)
Sway – Future? (2005 mixtape)

Video:
Sway a Lupe Fiasco – rozhovor
Sway – Little Derek
Sway – Flo Fashion
Sway – This Is My Demo
Sway – Up Ur Speed

PHI, uk.allElements.net

Diskutuj na Bbarak.cz