hledat

Tags:

Hledáte samplovaný hip hop bez kalkulu? Zkuste cannapecafe, které vydatně podpořil i Emsa z Bow Wave

Sdílej

Není boom bap jako boom bap. Těžko se to vysvětluje, ale byť máme pro zlatou éru slabost ode dne 0, i trueschool může být nudný, nevýrazný a ostudně slabý jak česká biatlonová štafeta na probíhající čínské olympiádě.

Ne všichni interpreti, kteří se za onu nálepku „opravdovosti“ schovávají a mají mylný pocit, že drží prapor posledních mohykánů, ho totiž dokážou dělat v roce 2022 dostatečně zajímavě a konkurenceschopně.

Severní Čechy zastupující kolektiv cannapecafe, který jsme naposledy slyšeli před pár měsíci v posse-tracku „Connection“ s Tombou Bombou a spol., pro nás na svém novém a necelých 24 minut trvajícím „EP, Vol. 1“ zvukově osciluje někde na půli cesty právě mezi poutavostí a šedí.

 

Upřímně – být výkonným producentem nahrávky, asi bychom jim pár beatů vrátili k výměně či přepracování, protože si jejich rapy bez kalkulu dokážeme představit v ještě nemocnějších věcech.

„Stále se jedná o samplovaný materiál, moderní produkce nás jako vždy míjí. Na třech nahrávkách se objevuje Emsa z Bow Wave,“ představil novinku Jan Flova, jehož parta se v rámci pozdravů v obsahu odkáže tu k Methovi s Redem, tu k Cypress Hill a tu k A Tribe Called Quest, což se týká závěrečné uvolněnosti „No a co“.

Na odvrácené straně Ještědu nemají snahu ohýbat charakteristický zvuk hip hopu nebo měnit to, k čemu vzhlíží…

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1