hledat

Tags:

Na odvrácené straně Ještědu nemají snahu ohýbat charakteristický zvuk hip hopu nebo měnit to, k čemu vzhlíží…

Sdílej

Vůbec poprvé nám jméno Jan Flova doporučoval zhruba dva tři roky zpět Paulie Garand a stalo se tak díky prosluněnému video singlu „Solo“ do ryzího boombap beatu od Grap Luvy. A co si budeme – slyšet tak zemitý, autentický a stoprocentní přirozeností prýštící rap od někoho, o kom slyšíte premiérově, se zase tak často neděje…

Když se k nám proto v úvodu 2021 dostalo info o tom, že je nyní členem kolektivu cannapecafe, povinnost velí otevřít dveře i jejich počinu „Jinej název“, ve kterém mají prsty také další obyvatelé Českého Dubu v libereckém kraji, a sice Dema, Cynick, Dj Intelekt a Dj Shamanitoo.

„Materiál je v klasickém tempu, na nic si nehraje a opírá se o standardní postupy jako samplování a skreče. Autoři nemají snahu „ohýbat“ charakteristický zvuk hip hopu nebo měnit to, k čemu sami vzhlíží, ale snaží se naplno využít potenciál, jaký tento žánr nabízí,“ zaznělo v tiskové zprávě na adresu nahrávky.

Produkce jde zejména za Janem Flovou, jehož doplnili D Nut, Wave B, Dj Funkdat či Sloop Tha Loop, jediným vokálním hostem projektu je na druhém konci republiky operující Janys a zvuk řešil specialista z řad TNKDLBL Kenny Rough.

Dosud jsme stačili vstřebat pouze věc „Zvraty“, ve které hraje prim zejména s lehkostí rýmující autor první sloky a na rovinu jde o příjemné překvapení, které ve vás může vyvolat touhou rozbalit a ochutnat také další kusy. Poněvadž se tracklist zastavil na dvaceti položkách, procentuální šance, že nezůstane jen u jednoho pozitivního momentu, je docela velká…

Tracklit:
Intro
Máme vlastní hlavy Remix
Zvraty
Barvy změn (feat. Janys)
Kecy
Skit Dema
Náměsíčný
Dope
Cetky
Nuda v Dubě
Šestidomy
Možnosti
Skit Dj Shamanitoo
Barovej Povaleč Vol.2
Šluk
Jsme v klidu
Nech to plavat (feat. Janys)
Čas od času
Asi tak Remix
Outro

Jan Flova – Solo (prod. Grap Luva)

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1