hledat

Tags:

Zaslouží si Deamdivenboy a Deynyel vaší pozornost?

Sdílej

Můj poslední článek, kde chválím Arletu se nesetkal s moc příznivými reakcemi. Prý to není ten „správný“rap“. No já osobně tedy nejsem specialistou na český rap, tu sekci tady spravují jiní a lepší než já, nicméně, když se dostanu k něčemu, co mému uchu lahodí a nezní to jako všechno ostatní, tak to rád pochválím.

Do mailu nám chodí spoustu žádostí o promo od newcomers a já si to beru vcelku nerad. První důvod je, že jak jsem říkal, nemám úplně přehled o tom, v jakých vlnách se současná česká scéna pohybuje a druhý je ten, že sám fušuju do řemesla a tak mohou moje názory být lehce napadnutelné. Některé věci si ale pouštím a i o nich napíšu. Třeba „Bude cool“ od dua Deamdivenboy & Deynyel.

Dle jejich slov jde o nováčky ve hře, kteří jsou připraveni se prosadit. Audio je přesně takové jaké by asi v současnosti mělo znít aby uspělo. Hodně zpěvu, který převažuje nad „old school verzí“ rapu. Text o tom, že bude líp, až přijdou prachy, nejspíš po tom, co se artists vyšvihnou. Video je na low cost produkci technicky supr, škoda ale, že celou dobu vidíme v podstatě jen hlavního protagonistu. Umělecký záměr je ale znát.

Rozhodně se nejedná o špatnou věc, určitě si najde dost posluchačů, až se k nim dostane, za mě ale nenabízí víc, přidanou hodnotu, něco co bychom neslyšeli jinde, jinak. A ne, není nutné být za každou cenu originální, je to ale jednodušší, když se chcete prosadit „aby bylo cool“. Já poslal svoje první demo v roce 2005 do BBaraku taky a dostal jsem od Arrahady zpražíno jak káva z Uruguaye, protože to prostě v začátcích člověk potřebuje. 

Tagy:
Tao Quit

https://linktr.ee/taoquit BBarak Obbama

  • 1