hledat

Wiley – kdo to je a proč nepřijít na jeho grimey show může být osudovou životní chybou?

Sdílej

Pokud by jste se zeptali v Londýně na člověka, který má na poli grime music největší skills, s velkou pravděpodobností by se vám dostalo odpovědi Wiley. A skutečně, když si vezmeme do ruky jeho rozmanitou tvorbu a přidáme k tomu lví podíl na velké části materiálu Roll Deep Crew, těžko odporovat. Ne nadarmo je považován za jednu ze zakládajících postav grimeu, co si stále drží jistý kredit a neklesá pod úroveň nově přicházejících. Je to také ostřílený battle MC, kterého nezbrzdil ani beef s Lethalem Bizzlem, Ghettem nebo rozpory s Dizzee Rascalem, který je považován částečně právě za Wileyho výtvor, či chcete-li objev.

Důležitou Wileyho kapitolou je jeho pseudonym Eskiboy. Ve své producentské dílně Igloo tak vytváří beaty jak na běžícím páse a už několik let nazpět přichází s vlastním eski stylem čerpajícím především z typického garage zvuku. Snad už legendárním se stal song Wot Do You Call It z jeho debutu Treaddin‘ On Thin Ice, kde se ale proti samotné garage scéně vymezuje a klade důraz na to, že scénu sice využívá, ale tvoří si v ní svůj vlastní zvuk. Nejlépe to ale vyzní přímo od něj: ,,Here in London there’s a sound called garage, but this is my sound, it sure ain’t garage, I heard they don’t like me in garage, cause I use their scene but make my own sound, the Eskimo sound is mine recognise this…“

Co by nemělo utéct vaší pozornosti je také Wileyho účast na projektu Boy Better Know. Pod tímto labelem vydal šest svých mixtapes řady Tunnel Vision, kterým ještě předcházela tak trochu výběrová neoficiální deska Da 2nd Phaze, kde představil hity jako Gangsterz nebo Eskiboy. Vše završila loňská deska Playtime Is Over, která vyšla pod samotnou značkou Big Dada, tedy pod dítětem známé nahrávací společnosti Ninja Tune. O Eskiboyových kvalitách svědčí také nedávné upsání se Atlantic Records. Stalo se tak krátce po vypuštění trochu tanečněji laděné hymny Wearing My Rolex, které jistě budou fanoušci už 14. dubna v pražském Lucerna Music Baru svědky. Nesmíme také zapomínat na to, že jako zakladatel Roll Deep Crew má Eskiboy na svědomí některé z jejich nějsilnějších kousků.

Pokud tedy chceš poznat kdo káže, má styl, charisma, za sebou tisíce hodin věnované muzice, nosí Rolexky a dává grime music smysl, není jiná možnost, než si udělat ve zmíněné datum čas. Tohle je zkrátka Událost, která už se nikdy nemusí opakovat. Dorazí také zkušený DJ LOGAN SAMA, kterého jste už dvakrát mohli vidět v ČR – pokaždé si publikum podmanil. ZDE sleduj klipografii, navštiv profil www.myspace.com/eskiboywiley, přečti si rozhovor s Loganem Samou a doraž, tohle nebude sterilní projev profesionální popové hvězdy, ale špinavá show plná hutných beatů a ostrých rýmů, kdy ostré lokty v šílejícím davu skutečně přijdou vhod!
PHI, allElements.net

Malá rekapitulace:
Kdo: Wiley aka Eskiboy
Kdy: 14. dubna 2008
Kde: Praha – Lucerna Music Bar
Podpora: DJs LOGAN SAMA, Tuco, ANS, Side, Matoa Fatte
Za kolik: předprodej v síti Ticketpro – 297 Kč + poplatky

Diskutuj na Bbarak.cz