hledat

Remixy Jehsta či Dudley Perkinse to neskončilo. Hey!zeus.i & Radimo vítají na světě nový vinyl

Sdílej

Normy a měřítka zrovna jim dvěma nikdy moc neříkali. Když ale jeden odkojenej free jazzem a druhej, co je schopnej prošvihnout vlastní release party mluví o “absolutní kreativní svobodě a nespoutanosti” je jasný, že by jim mohl být Vesmír malej. Tohle je spontánní gejzír. Balanc na napnuté strunce přes šílenství. Záznam čistého toku energie. Ztraceni v mikrokosmu. Zvuková halucinace. Barevná hudba.

“Jak to vzniklo?” No, jak. Samo. Jaksi nedopatřením. V hudební laboratoři někdo zapomněl sklenici vody, která nasákla veškerý šílený muzicírování, které se v ní odehrávalo. Šílený tak, že kdo se týhle živý vody napije, zmastí ho jak vodka a ayahusca. Z břicha mu vyrostou další ruce, který ho budou přidržovat až se bude drápat na posvátnou horu, na jejímž vrcholu v transu rituálního tance a zóně náhlé inspirace z něj vyšlehne spontánní blesk energie, zachycený do jedinečné zvukové stopy. Jediný pravidlo, že nejsou pravidla. Často první take.

A když už tahle málo pravděpodobná radikální svobodná hudební záležitost vychází,  vychází na renomovaném labelu Minority Records, který se nebojí avantgardy, jazzu ani kvalitních herních soundtracků. Na vinylu s precizním a sofistikovaným německým lisem. V mixu Tomáše Sochůrka, který musel dokázat obhájit své zvukové šamanství z všemožně chlupatých zdrojů. Zabalená do dalšího krásného obalu alá Zerwox.

Když už se tohle všechno povedlo, slušelo by se to oslavit. A přesně to se děje. 21.4. odpoledne na Record Store Day v nové prodejně Phono.cz, kterou najdete na rohu ulic Opatovická a Křemencova pod názvem Phono.cz LAB, aby se večer muzika a zábava přesunuli v hoodu jen o kus vedle – do klubu Grid. Na after party zahrají Hey!zues.i & Radimo a DJs Jeffology, Robot a Martin Mikuláš. Všichni si chystaj na speciální večer speciální sety, tak ale zvláštní vinyl slavenej na record store day v novým krámu s deskama, to si žádá svý, ne? Nejde než slíbit, že vaše oko uvidí, co ještě nevidělo a ucho uslyší, co ještě neslyšelo. Navíc tu bude dvoj-vinyl "Are We Now Here Or Nowhere?" ke koupi za speciálních 500kč.

Release party Are We Now Here Or Nowhere?

meet&greet ve Phono.cz LAB od 17h

party v klubu Grid od 20h

Radimo & Hey!zeus.i a DJs Jeffology, Robot a Martin Mikuláš ve speciálních setech

Diskutuj na Bbarak.cz