hledat

Rapová akce roku klepe na dveře. Jaká slovenská jména nalezneš v bohatém programu?

Sdílej

KONTRAFAKT /SK/

Byly tu na samém počátku a jsou tu stále. Zlatí chlapci z Piešťan patří k tomu nejlepšímu, co československá scéna dlouhá léta nabízí. Jejich desky jsou revoluční a ovlivňují. Jako jedni z mála se pak těší tomu, že jim naslouchají i zahraniční fanoušci. Jazyková bariéra v tomto případě byla prolomena.

MAJK SPIRIT /SK/

Jeho cesta má jasný směr a překážky jsou hnacím motorem. Člen legendární bratislavské formace H16 ovlivňuje tuzemské publikum a získává si uznání nejen v rapu. Nemusí se hlídat, scéná hlídá jeho a on je tím Mojžíšem, který ji vede skrze rybník tuctových věcí a skladeb bez myšlenky. Na podzim bude mít venku novou desku, což značí, že o inspiraci nemá nouzi.

STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/

Malý muž s velkými činy. Strapo již prokázal, že je mistrem ceremonie u našich západních sousedů. Jeho alba vykazují skvělou techniku a odhodlání bojovat se všemi nástrahami, ať už se jedná o popularitu, nebo o politické utiskování a korupci. Jeden MC a jeden DJ, ale jinak by to v případě téhle dvojky ani nešlo. Sehraní jsou jak fotbalová jedenáctka Realu.

TROSKY /SK/

Legendy odcházejí, ale dobří holubi se vracejí. Legendární hymny, které neztratily na lesku ani po dvaceti letech od svého vydání. Výsledkem byl nový asfalt, ale i koncerty, které potěšily pamětníky, ale i generaci, která dlouhá léta o tom jenom snila. Hip Hop Kemp si nemohl jejich účast nechat ujít, protože je tu ještě neměl. A mít je prostě musí. Možná to bude i naposledy, ale historie se musí přepisovat.

BOYBAND /CZ, SK/

Satirický název od tváří, které se již dlouhé roky baví rapem. Když se Idea a Boy Wonder zapálili pro společný projekt, jejich debutový nosič byl označen rovnou „Best Of“. Také druhá deska „Galapágy“ nabídla ironii, punchlines a doposud neprobádaná témata. Nový materiál je v nedohlednu, ale i známé věci fungují i po letech a Boyband bude opět dostávat publikum do varu.

TONO S. + GR TEAM /SK/

Gramo je značkou, která se aktuálně točí na dvanácti palcích. Tono Suchota, Danosť a Decko mají rádi asfalty a neřeší, jestli si je fanoušci mají kde pustit. Milují rap a rap miluje je. Poslední vinyl dokazuje, že stále mají jasné priority a staví na hodnotách, na kterých vyrostli. Ještě letos se navíc dočkáme dalších sólo materiálů hned dvou ze tří skloňovaných.

MATYS + live band /SK/

Nejnovější přírůstek labelu Ty Nikdy. Nepotřebuje ochranná křídla, neschovává se pod sukně. Matys vykazoval velký potenciál a svou debutovou deskou ho naplnil nad očekávání. Silná výpovědní hodnota, instrumentální poklady a přesvědčivý přednes. Sám funguje skvěle, ale s živou kapelou v zádech teprve poznáš, v jakém rybníce se rád celoročně koupe.

…a tím to rozhodně nekončí. Pár jmen bude ještě brzy odtajněno.

Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz