hledat

Tags:

Nového Ideu obklopují Jana Kirschner, Annet X i Hellwana. Produkci pak svěřil především neokoukaným…

Sdílej

Na čerstvé novince „Puls“ začal Idea pracovat ihned po odeslání alba „Tempo“ na finální mastering. To se psal rok 2019. Pak ale přišel covid a celý svět se na dva roky obrátil vzhůru nohama a tak šlo nové album spát, protože nebylo jasné, kdy se opět budou moci uskutečnit koncerty podle Ideových představ – bez livestreamů, v klubech a s odpovídající videoprojekcí.

Prostor místo něj dostalo „karanténní“ album „O beatech a lidech“. Na začátku roku 2022 se ale neomezené mejdany vrátily a tak uzrál čas vrátit se i k nahrávce „Puls“, jež přímo navazuje na „Tempo“ a to nejen promyšleným vizuálním konceptem, ale například i faktem, že Idea tentokrát (oproti albu „O.B.A.L.“) neprodukoval ani jeden beat.

„Na Pulsu jsem se nechal vést především náladou beatů. Témata a motivy se vytvářely naprosto přirozeně, o ničem jsem hlouběji nepřemýšlel a nic si dopředu neplánoval, či neidealizoval,“ vysvětluje Idea svůj aplikovaný tvůrčí proces.

Hudební stránku věci svěřil zakladatel TNKDLBL především novým, neotřelým a neoposlouchaným producentským jménům a jejich vkusu (s výjimkou v podobě osvědčených Fallgrapp a dvorního Ty Nikdy producenta Inphyho). Produkce dodal například turntablista a experimentátor Biomata, dvojice záhadných all caps jmen – slovenský LVCIFER a vídeňák MNPHB, nebo domácí DJ Puuu a.k.a. Raw Honey.

V oddělení vokálních hostů nesmí již téměř tradičně chybět Jana Kirschner, jež je v Ideově společnosti vždy jistotu nevšedního collabo tracku. To samé ostatně platí i o Hellwaně. Dále uslyšíme mladé vycházející hvězdy Annet X & Tea Sofia a seznam hostů uzavírá Nora Ibsenová z kapely Fallgrapp.

„Na albu „Puls“ se podařilo skvěle propojit různé styly a nálady beatů i vokálů i témat. Myslím, že jsme společně s celou partou, co se na desce podílela, udělali kus práce,“ dodává na závěr Idea, jenž bude své nejnovější dílo křtít ve společnosti MC Geye 24. března na brněnské Flédě.

Tagy: