hledat

Tags:

Nejkrásnější současnou ukázku jamajského propojení reggae a hip hopu vřele doporučuje i Rest

Sdílej

Jamajský mistr slova a ragga/rap flow Kabaka Pyramid se vrací v úterý 9. dubna do matičky stověžaté, konkrétně do Lucerna Music Baru. A konečně k nám přiletí i jeho domácí kingstonská kapela Bebble Rockers, takže bude live and direct nášup se vším všudy!

Kabaka vydal parádní album „Kontraband“, které mu vydal a produkoval sám Damian Marley a vyšlo to u labelu Ghetto Youth International. Za naše erudované přátelé z jahmusic.net jde o jednu z nejlepších desek tohoto roku. Pro mnohé může být hotové zjevení. Stavíte se o tom přesvědčit na vlastní kůži?

Jelikož hlavní hvězda večera Kabaka Pyramid je asi nejkrásnější současnou ukázkou jamajského propojení reggae a hiphopové kultury, promotér si pro přítomné fanoušky nachystal luxusní warm up showcase…  

Před Bebble Rock family mimo jiné vystoupí od 21:00 za doprovodu DJ Herbyho pánové Rest či Colectiv, kerých se server jahmusic.net zeptal na pár otázek…

1) Co pro tebe znamená Kabaka Pyramid?
2) Jaká je tva oblíbená pecka od Kabaky?
3) Jak obecně vnímáš propojování reggae s rapem?

Rest:

1) Pro mě novej objev s velkou dávkou čerstvý energie.

2) Lyrics Deity, Borders, Can´t Breathe a vlastně celej Kontraband mně baví, není tam moc slabejch míst, jedu to furt dokola.

3) Moc!

Colectiv:

1) Kabaku neuvidím poprvé a za tu dobu se neskutečně zvednul. Poslouchám ho už od jeho začátku a moc se na ten koncert tady v Praze těším.

2) Asi poslední s Damianem, to mě úplně doštípali.. KONTRABAND! Is it the master plan?

3) Zásadní, vlastně se poslední dobu nesnažím o nic jiného, než tyto dvě kultury propojovat. Zanedlouho zase uslyšíte mě a jednoho z nejvýraznějších raperů dnešní doby, jak právě propojují reggae a rap.

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz