hledat

Tags:

Jak zní Kontrafakt 15 let od klasického debutu „E.R.A.“? Karty začal odhalovat pilotní singl s beatem Maiky Beatze

Sdílej
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Když se do zdejšího žánrového hemžení znovu zapojují titáni typu Kontrafaktu, je třeba být v pozoru. Tím spíš, když se tak děje šest let po desce „Navždy“, která na scéně opět zamíchala kartami jako málokterá jiná nahrávka.

Novinka „Real Newz“, jejíž cover spáchal Dalyb z HaHa Crew, přichází osmnáct let po debutovém vinyl singlu „Dává mi“ a patnáct let po dlouhohrající premiéře „E.R.A.“, která má má mezi česko-slovenskými klasikami nejen čestné, ale i hodně pevné místo.

První hudební návnada, jíž se z prosincového návratu tří špinavých piešťanských jmen podařilo prosáknout na veřejnost, nese název „Ideme dnu“ a její instrumentální část vzal na starost Maiky Beatz, jenž už byl ve velkém namočen i v předchozím počinu.

Anys, Rytmo i Ego na svých dosavadních třech skupinových materiálech vždy nabízeli různé druhy tracků – od vážných témat až po zcela bláznivé a uvolněné fláky, s tím, že nejnovější video singl reprezentuje spíše druhou zmíněnou kategorii.

Důraz je kladen na úplně novou a zatím neslyšenou flow a celkový – na první poslech docela rozháraný – zvuk, který se bude řadě posluchačů trávit jen velmi těžce. Překvapit se jim však podařilo a také to byl jistě záměr samotných autorů. Tím spíš, že teď jsou všechny oči i uši namířené právě na ně.

P.S.: „Real Newz“ se pokřtí 21. března 2020 v pražském Forum Karlín a o týden později v bratislavské Inchebě.

Co popřáli k dvaceti letům výročí Bbaraku Rytmus, Vec, Tede, Tafrob, MC Gey, PTK nebo Řezník?

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1