hledat

Co popřáli k dvaceti letům výročí Bbaraku Rytmus, Vec, Tede, Tafrob, MC Gey, PTK nebo Řezník?

Sdílej

Dvě dekády se zdají být strašně dlouho, ale popravdě to uteklo jako voda. Nikdo by na samotném počátku ale nečekal, že se může hip-hopové médium takto zakořenit v malé zemi ve středu Evropy. Za ty roky tu byla nemalá konkurence, ale bohužel jsme byli většině na pohřbu. Přízeň je složitá, proto jsme rádi, že tu stále s námi jste a zajímá vás, co vám každý den přinášíme ze scény tuzemské, ale i těch zahraničních. Bbarak.cz slaví letos dvacet let výročí a některé tváře účinkující před pár dny na Hip Hop Kempu nám k těmto kulatým narozeninám pogratulovaly.

Na dort s dvaceti hořícími svíčkami stále čekáme, ale nepochybujeme, že brzy na adresu redakce dorazí. Než je však sfoukneme a budeme si přát dalších dvacet let aktivní činnosti, můžeme se podívat na to, jak vnímají Bbarak.cz někteří rappeři z letošního ročníku Hip Hop Kempu. Přeci jen jsme tu od doby, kdy podstatná část z nich teprve začínala kariéru, pro některé jsme i starší.

„Cením si vaši tvrdou práci, to že reprezentujete a zachováváte tuto kulturu. Podáváte její pravdivý obraz. Doufám, že máte ještě mnoho dalších let před sebou. Peace,“ nechal se slyšet jedna ze zahraničních hvězd Brother Ali. Když jsme ještě u těch cizinců, svůj vzkaz pro nás zanechala také polská ikona Tede. „Bbarak je starý jako první album Warszafski Deszcz, ale není to zase tak moc. Budeme tu dalších dvacet let, možná i třicet…“

Gratulace přišly ale také ze Slovenska, které od počátků bereme jako bratry. Jejich scéna je pod naším velkým drobnohledem. „Dvacet let? No co ti jebe? Bbarak je pro mě etapa. Zásadní etapa, protože si všimli Kontrafakt, byli jsme na titulní stránce jejich časopisu, vydali nám náš první singl, možná i první album. Bbarak byl pro mě srdcovka. Přeju čtenářům další příjemné čtení,“ poslal pozdrav Rytmus při tvorbě rozhovoru, který už pár dní svítí na našem webu. A nebyl jediným. „Zdravím všechny, tady je Supa a chci popřát Bbaraku k dvaceti letům výročí. Časopisu a webu, který nás provází celý náš život,“ přidal se také člen bývalé formace Moja Reč.

„Ať čtenáři podpoří lajkem nebo čímkoliv jiným magazín, který se stará o jejich oblíbenou hudbu. Časopis už nevychází, tak dejte vědět redaktorům, že čtete a klikáte na jejich články, protože jinak jejich práci a snahu oplatit nemůžete. Kluci dělají obrovskou službu fanouškům jejich hudby v Čechách a na Slovensku. Dejte jim vědět, že to nedělají zbytečně,“ vzkázal Vec, kterému za těchto pár silných větiček děkujeme stejně jako Prezidentu Lourajderovi. „Přeju vám, abyste to zvládli ještě co nejdéle. Média jako Bbarak jsou důležitá, protože se nevěnují jen hudbě, která musí být cool a trendy. Je to super pro tu pestrost scény, možnosti poslechu a výběru. Jsem rád, že existuje diverzita a pestrost.“ A k dvacetinám přišla gratulace i ze stále GR Teamu. „Serus, zdraví Decko z GR Teamu. Přeju Bbaraku, ať se mu daří i nadále.“

Již dvacet let nás zajímá všechno, co se kolem hip-hopu děje po celém světě. Nezapomínáme ale také na domácí adresy, které se těší také u čtenářů velké přízni. „Bbarak mi v dobách, kdy nebyl internet, přinesl rap a přinesl mi do Pardubic svět,“ nechal se slyšet MC Gey, ale pozdrav přidal také DJ Fatte. „Ahoj, tady DJ Fatte a přeju Bbaraku všechno nejlepší k jeho dvaceti letům výročí. Mír.“ A co vzkázala brněnská legenda Tafrob? „Zdravím Bbarak. Znám ho už dlouho. Poprvé o mě napsal, o freestyle battlu. Lukáš Hejlík, nejslavnější gastromapátor o mě tehdy napsal, že můj rap je zdrcující jako pěst Rockyho. Přeju Bbaraku dalších dvacet let aspoň na webu,“ zaznělo z úst autora alb Katakomby nebo Není co ztratit.

Řezník zdraví Bbarak. Dvacet let, ty p**o. Pamatuju si to jako malý dítě a už od tý doby to bylo na hovno (smích),“ přidal se ke gratulantům i vládce stáje ZNK, kterého pak napodobil i koncertní DJ Sodomy Gomory Ill Rick. „Zdravím čtenáře. Přeju vše nej k dvacetinám. Ať se dál daří.“ Jsme tu s vámi dlouho. Pamatujeme staré vlky, ještě když byli mladou krví. Ale i v roce 2019 sledujeme nastupující generace. „Tady Tubs z Dvakrát Tolik Crew a přeju Bbaraku. Držte svoje tempo a přidávejte víc,“ popřál redakci rodák z Rychnova nad Kněžnou. A nebyl sám. „Přeju vám hlavně, ať to pořád funguje dál, a ať se vám daří. Ať dál přinášíte zajímavej obsah a vznikaj tu akce jako Hip Hop Kemp, protože právě tohle je tu potřeba pro lidi,“ zakončil naší menší oslavičku na největším tuzemském žánrovém festivalu PTK.

 

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1