hledat

Tags: ,

Animovaný retro klip, refrén „na číňana“ a francouzský beat? Ano, Kool Keith opět vystrkuje růžky

Sdílej

Byly roky, kdy Kool Keith vychrlil každoročně stovky skladeb a hned několik různorodých alb. A ačkoliv má ve svých skoro 60ti letech pořád formu třicátníka, tak s kadencí občas polevuje. Nicméně letos to vypadá na dobrou úrodu od majitele pseudonymů jako Dr. Octagon, Dr. Dooom nebo Black Elvis.

Kromě slibovaného Ultramagnetic nosiče se očividně objeví i déle slibované „Mr. Controller“ album. Datum vydání sice nemáme, ale zrovna na tohle bychom si vsadili s větší jistotou, protože půjde o Keithovu nejméně sedmou spolupráci s francouzským producentem Junkaz Louem. 

Ten má pod palcem label „Junkadelic“, na kterém spolu s Keithem vydali několik společných projektů, na kterých Junkaz ladí svoje excentrické beaty s neméně (spíš více) excentrickým Kool Keithovým projevem. První taková se jmenovala „Tashan Dorrsett“ a vznikla v roce 2009 a poslední je „Computer Technology“, která je venku od roku 2019. Jako DJ mu i míchal několik mixtapů, včetně notoricky známé „Total Orgasm“ řady, která už má 6 dílů.

Album Mr. Controller tedy skalní nejspíš nepřekvapí, ale určitě potěší singl, který je ultra nerdovina. Podivný čínský refrén a solidní porci striktních Keithových punchlines doplňuje video sestříhané ze starých marvelovských animáčů devadesátých let, převážně Fantastické čtyřky. V hlavní roli Galactus. To je kombinace, co může leckoho zaskočit, ale Keithologové jsou víceméně doma. 

Tagy:
Tao Quit

https://linktr.ee/taoquit BBarak Obbama

  • 1