hledat

Tags:

Návrat pravěkých inovátorů hiphopového žánru Ultramagnetic MC’s je na spadnutí

Sdílej

Ultramagnetic MC’s patří k přesně té skupině, co ovlivnila oblíbené rappery vašich oblíbených rapperů a jejich oblíbených rapperů. Svojí dráhu započali již v roce 1984 a doposud jsou aktivní. Jejich debut „Critical Beatdown“ se zapsal do dějin jako ukazatel toho, kam by měl new school rap směřovat a taky, že směřoval. Minimálně hláška „Smack my bitch up“, change my pitch up“ z jejich songu se zapsala do dějin hudby tučným písmem.

Čtveřice Kool Keith, Ced Gee, TR Love a Moe Love v roce 1988 hráli z aut stejně jako dnes třeba Lil Pump, nebo co zrovna masově frčí. Přinesli do hry svěží vítr v podobě neortodoxního samplování, se kterým přišel Ced Gee, jehož prsty se ocitly i na koprodukci další klasiky – „Criminal Minded“ od Boogie Down Productions. Kool Keith zase přispěl inovací rapu a témat, kdy dávali o všem možném, neštítili se sci-fi tématiky, zajímavých rýmových patternů a humoru. To vše ovlivnilo hip-hop na dekády dopředu a jejich vliv zůstal nasáklý v rapu do dneška. 

Druhé album „Funk Your Head Up“ zklamalo velkými zásahy od studia, ale naopak třetí „The Four Horsemen“ přišlo ve správnou chvíli s jazz rapem produkovaným Godfather Donem (psal se rok 1993). Pak dlouho nic a poslední kolektivní album bylo „The Best Kept Secret“ a dá se říct, že potěšilo hlavně fandy Kool Keitha, který se postaral o celkový zvuk v duchu jeho tehdejší tvorby.

Od té doby pánové příležitostně koncertují a sem tam vypustí nový videoklip, což se stalo i teď. Příležitostí se jim stalo promování chystaného alba „Kool Keith x Ced Gee“, kde teda bude chybět půlka týmu zajišťujícího produkci a DJing, ale i tak určitě půjde o záležitost pro fajnšmekry. Nenechte se zmást low budget klipem, staříci už opravdu nepotřebujou nic dokazovat a zcela jistě dělají album, protože mají chuť. 

Tagy:
Tao Quit

https://linktr.ee/taoquit BBarak Obbama

  • 1