hledat

Tags:

Způsobí Beyoncé svým zbrusu novým albem novou renesanci?

Sdílej

V posledních letech jsme byli svědky mnoha eskapád rodiny Carterovic, která nás ale i se všemi pikantnostmi ohledně nevěry a dalších rodinných problémů, stíhala zásobovat i hudebními nosičy. Po albu „Lemonade“, kde si vylévala srdce Beyoncé, přes geniální album „4:44“, kde se zase Jay-Z za vše omlouval a společné „Everything Is Love“ přišla zase řada na Queen Bey a její „The Renaissance“.

Je to k nevíře, ale Beyoncé už není ta dvacetiletá sexice, kterou pamatujeme z dnes již klasických fláků typu „Crazy in Love“, „Baby boy“ nebo „Diva“ a tak už nediktuje trendy, nicméně stále nepopíratelně patří mezi elitu hudební scény 21. století, o čemž svědčí nejen hromada cen, peněz a prestiže, ale své mohou vypovědět i pamětníci jejího pražského koncertu v roce 2008, který byl fenomenální.

S novým albem se tedy rozhodla neobjevovat Ameriku, ale přijít s čerstvým a solidním kouskem, který jí udrží relevantní. Vsadila na vcelku nečekanou kartu a sice deska není pomalejšího rázu, chybí tedy nějaké očekávané balady, soulové a artové věci a ubíráme se zde spíše tanečním směrem, přičemž nejsilnější momenty alba se zdají být ve škatulce house a dokonce i disco. Samozřejmě nechybí i nějaké trapové a RnB modulace, ale ve finále je to zajímavá fúze současného popu, který neurazí nikoho, ale zároveň není vlezlý.

Celý projekt, který na sebe nabalil hromadu žánrů (od hromady producentů) je kupodivu konzistentní a pomáhá tomu i to, že je „DJsky“ smíchán. Překvapením na úvod budiž i vysamplovaná Princess Loko (RIP) ze skladby „Still Pimpin´“ od Tommy Wrighta III. Beyoncé není mimo kurz, Beyoncé ví.

Album má fungovat jako „Act I“, tedy první jednání z celkových tří, přičemž zbylé dvě by už měly být nahrané. Beyoncé totiž pilně pracovala během pandemie. Odtud možná i pramení název „Renesance“ a možná odkazuje na to, že ta historická renesance vznikla samovolně jako reakce na skončení pandemie moru. Jestli budou následující dva díly tak energetické jako první, ještě uvidíme. A zda bude obal ještě odvážnější, to se dozvíme taky, otázkou je kdy.

Tagy:
Tao Quit

https://linktr.ee/taoquit

  • 1