hledat

Tags:

Značka DFT oprášena jak cvičky Bati. Zlínské legendy se opět sešly ve studiu. Jaký je výsledek?

Sdílej

Česká rapová historie už je natolik bohatá, že mnozí zdejší interpreti mohou vzpomínat a otáčet se. To, co se pro některé zdá být stále jako včera, už je staré i dvě dekády, jako třeba v případě první desky De Fuck To „Pár vět“. Kluci si dali dostaveníčko v původním složení, aby deklarovali, že láska k žánru stále ještě nevyprchala.

Stáli u zrodu tuzemského rapu, zanechali stopu, a i když dnes přeje karta jiným, v mysli služebně starších posluchačů své místo stále mají. DJ Fatte, Jazzy, Late a Headdy se zřejmě jednorázově vrátili společně do studia, aby dali vzniknout skladbě „Supernova“.

Nový track přichází v době, kdy už to bude téměř šest let, co se značka DFT objevila na stagi. Co do aktivity někteří členové stále drží pochodeň, neboť Jazzy v roce 2020 nabídl nejen zlínskému podzemí své sólo „Zdokumentováno“ a DJ Fatte pak zásobuje trh svými bubny rok co rok. Naposledy se tak stalo letos ve spojitosti s JOHNYBOSSem, ale i další release na sebe nenechá dlouze čekat.

„Supernova“ byla ohlášena jako jednorázová vzpomínková akce, což je znát také ze samotného obsahu skladby. Mohl by však výsledek na tuzemské publikum zafungovat natolik, že by ambice mohly být mnohem větší?

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1