Letošní rok zastihl Radikala Chefa v zajímavém pracovním nasazení. Někdejší součástka formace Dramatikz urazila v rámci své dosavadní kariéry poměrně zajímavou cestu a nic nenasvědčuje tomu, že by se chystal pověsit mikrofon na hřebík. Právě naopak. Po letním EP „Forza Europa“ pro nás chystá v zimním čase, konkrétně v prosinci, čtvrtý díl úspěšné série „Freeride“.
Právě tato značka znamenala velký zlom v kariéře Radikala, který tímto tahem rozhodně neudělal krok zpět. Kromě zmíněného EP přerušila tuto sérii jen v roce 2021 vydaná deska „Slovenský Hollywood“.
Prvním singlem z „Freeride 4“ je „Veľa Ginu, Ráno Hlad 2“, na kterém v refrénu sekunduje Matej Straka. Pokračování skladby z dubna roku 2019 vyvolala u fanoušků rozporuplné reakce, jež donutila k vyjádření i samotného autora.
„Je skvelé, ako medzi sebou polemizujete, či je song Veľa Ginu 1 lepší ako Veľa Ginu 2, alebo naopak. Nechápem však prečo by tieto dva moje tracky mali proti sebe súperiť. Jednotka je z roku 2018, dvojka z roku 2022. Ako môžeš byť dvojka z roku 2022 ako jednotka z roku 2018? To predsa nedáva logiku. Ani Sám Doma 1 už nikdy nebude ako Sám Doma 2. Nehádajte sa, chillujte, vibin, kľud. Pri Basic 3 ste tiež vraveli, že je zlý a nemá na Basic 2 a potom som s Basic 3 búral kluby a festivaly. Viem, čo robím, nemyslím v prítomnosti, vidím vždy omnoho ďalej. Chill,“ nechal se slyšet Radikal Chef, který stále ještě nevytáhl všechny trumfy z rukávu.




