hledat

Tags:

Zeměvzduch: Lidi jedou starý věci dodnes. V týhle uspěchaný době, kdy je deska po roce stará, je to zadostiučinění

Sdílej

Připravovat s touhle partou rozhovor přináší vždy kupu srandy. Staré páky z města Budvaru a jointíků to vždy potřebovaly udělat jinak, než se zrovna v dané době slušelo. Nebo se mýlím? Jisté je, že vyznávají staré postupy a úctu chovají ke kořenům. Už dlouho se mi ale nestalo, že bych od interpreta dostal napsané odpovědi na papíře vyfocené pár pixelovým fotoaparátem. A když vám druhý dodá svou verzi přepisu realizovanou přes aplikaci diktafon a jména jako Sax jsou prezentovány jako sex, škubou vám koutky ve tváři. Nic z toho však není překážkou, když jejich nová deska šlape, což se o produktu „Antistress“ dá s klidným svědomím říct. České Budějovice stále na mapu rapu patří a velkou měrou jsou pod tím podepsáni Regie a Bee s projektem Zeměvzduch.

Hned v úvodu bych se zeptal na ten cover alba. To vymýšlel Regie? Chápu dobře to pozadí ve formě bublinkové fólie, kterou si promačkáváte, když jste ve stresu? A teď vážně… Při čem se dostanete z totálního amoku do největšího chillu?

Regie: Proti stresu se dají promačkávat různý věci, ale ano chápeš to správně. (smích) V podstatě je to tak myšlený. Jednou večer to napadlo mojí přítelkyni. A přišlo nám to jako super nápad, se kterým se dá pracovat. Jinak stresu mě zbaví například malování graffiti, rap, častý pobyt v přímořských letoviscích a hlavně poslech desky Antistress. (smích)

Bee: Hodně mě uklidňuje rybaření. Dát si brčko, chodit vodou a chytat pstruhy… relax, co doporučuju všem.

Ta společná odmlka byla více než dlouhá. Co bylo impulzem ke comebacku? Byli to fans nebo láska k hudbě a nutnost opět něco vyprodukovat?

Bee: Za mě to byla láska k hudbě, ale i naléhající fans. Taky to byl pocit, že by tu toho mohlo po mně v rámci hudby zůstat víc a Regie, kterej mě motivoval a nakopával do práce.

Regie: Fans za to asi částečně mohou, často jsem slýchával, že by bylo super, kdybychom zase něco udělali. Lidi jedou starý věci dodnes, což je v týhle uspěchaný době, kdy je deska po roce v podstatě stará, pro nás velký zadostiučinění. Myslím ale, že jsme oba cítili, že už je správnej čas na to udělat další desku a vyplynulo to tak nějak přirozeně.

Byla ve studiu stále ta symbióza jako dříve nebo se začaly objevovat faktory, že každý šel trochu jinou cestou? Jak se hledaly kompromisy?

Regie: Jako dřív to nebylo, protože nic už nebude jako dřív, ale žádný kompromisy a ústupky nikdo dělat nemusel. Všechno běželo jako na drátkách. Od psaní textů až po finální zvuk, za kterej moc děkujeme Kennymu z Ty Nikdy Label. Bee je velmi kvalitní MC, se kterým je radost spolupracovat.

Bee: Symbióza jak noha vod kulečníku. (smích)

Bee: Jak obstojnej si ještě freestyler? Věřil by sis v této disciplíně i po těch letech? V druhé skladbě tracklistu se chvástáš, že na to stále máš…

Myslím, že ve freestylu bych dokázal ještě pár lidí hodně překvapit…

Regie: Neustále vidím na tvých sociálních profilech legály a zakázky pro město. Přiznej pravdu, vyrážíš ještě do ulic i za tmy, anebo už tě to nenaplňuje?

Ne ne, ulici už nedělám. Beru to čistě jako relax a příjemně strávený čas. Občas jen tak chodíme po nějakých squatech a tagujeme nebo uděláme chromy, ale to je všechno legal. Hodně se věnuju malování zakázek a kérkam.

Bee: V děkovačce v bookletu zdravíš i team nohejbalu. Chápu to dobře, že jsi jeho součástí? Proč právě tento sport? Fotbal už nebyl pro tvoje plíce?

Fotbal jsem nikdy nehrál, ale když máš kurt u výčepu s dobrou Plzní a dobrou partu, pak se to rovná jednou týdně příjemně strávenému dnu.

Regie: Host na majku pouze jediný, se kterým si před časem také strávil nějaký čas ve studiu. Proč jste neoslovili někoho za hranicemi města? Nesráží to pak výsledek do statusu tvorba lokálního rázu?

Na někoho to tak může působit, ale na druhou stranu je dobře, že tam hosti nejsou.  Jsme to čistě my a pozván byl jen Luke B.

Bee: Jak bude vypadat tvůj návrat do hry? Jedná se o jednu desku a šlus? Co koncerty? S ohledem na rodinu a další aktivity asi neplánujete jezdit koncerty každý víkend, nebo se mýlím?

Nepřijdu si, že bych z té hry někdy úplně odešel, ale když už mluvíš o návratu, tak mám natočený tři sólo věci a uvidím, jak se to vyvine. S příchodem rodiny se mi dost změnil přístup k volnému času. Pokud ale bude někdo chtít, pojedu kamkoliv dát show.

Regie: O comebacku ZMV se hovořilo delší dobu a nakonec se tak i stalo. Delší dobu se hovoří i o návratu MVP. Můžeme se tedy těšit na 2020?

O něčem jsme se Saxem už mluvili, ale jestli to bude rok 2020, těžko říct, i když možný je všechno. Každopádně předtím vyjde ještě digitálně deska ESF, kterou máme komplet hotovou.

Bbarak letos slaví dvacet let své existence. Vzkázali byste něco věrným čtenářům, anebo samotné redakci?

Regie: Přejeme Bbaraku hlavně spoustu kvalitních interpretů, o kterých se bude dát psát. One love. Peace.

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012 se slabostí pro rap ze všech koutů Evropy

  • 1