hledat

Tags:

Zelenáč Raparát vzkazuje, ať si každý hledí svého a myslí si, že Calin je lepší než Million+

Sdílej

Tímhle rozhovorem patrně nadzvednu ze židle pár zarytých rap heads. Co se dá dělat, na domácí scénu nám pronikly rýmující děti, což je pro plno vyznavačů starých hiphopových pořádků stejnej Armagedon, jako když z rádia slyší hrát Kapitána Dema.

Pokud patříš k téhle skupině lidí, měl bys tenhle rozhovor asi přestat číst… Na pár otázek mi totiž stylově odpověděl oficiálně nejmladší rapper u nás – devítiletý Raparát.

Fakt mě zajímalo, co mi tenhle kluk, kterej na sklonku minulého roku vydal singl „Nejmladší“, odpoví a musím říct, že mi do mailu přistály jedny z nejstylovějších odpovědí ever. Raparát mi vepsal vlastní rukou odpovědi na moje otázky a já vám je teď po jejich rozluštění s radostí naservíruju…

Je to už pár let, co za mořem zjistili, že rapující kids, co rozhazují v klipech bankovky a hlásí, jak jsou cool a nechybí jim swag a Gucci hadry, mají slušnej počet views. Jak je tomu v našich luzích a hájích, bylo otázkou času než se tenhle trend dostane během pár let i k nám.

První, koho nešlo v minulém roce  na YouTube minout, je slovenský ,,náhodný generátor,, slov Lil Ash, jejíž rodiče prohlásili, že jde čistě o aktivitu a nápad jejich potomka. Otázkou je, jestli tomu tak je.

Dost pochybuji, že jejich dcera si nadiktovala do svého prvního klipu flex s našláplou károu a ochranku se samopalem v pozadí… Nutno dodat, že beat k jejímu dalšímu tracku „Ini Mini Mani Mou“ poskytl Special Beatz, takže i vám je asi jasný, že si producenta ani klipy se slušným rozpočtem asi čerstvá školačka ze Slovenska sama nevymyslela…

I když prostředek, jak si plnit svoje ambice a získat prostřednictvím  marketingového produktu jménem Lil Ash pozornost a views, je to asi slušnej. Po zhlédnutí některého z jejích klipů mnohým z nás vyskočilo v hlavě nespočet otazníků  a reakce na sebe nemohla dlouho nechat čekat…

Ta přilítla příznačně z řad Demo crew, Raparát je totiž synem muzikanta Jirky Buriana a první, co mě po shlédnutí klipu k singlu Nejmladší napadlo, že tenhle kluk má našláplejší video debut než většina jeho dospělých kolegů a taky, že je jeden z mála, kdo označuje ve videu placenou propagaci.

Jestli se jednalo o jednorázový počin, nebo se bude Rapatrát rapu věnovat i v budoucnosti, teprve uvidíme. V rámci svojí premiéry si neodpustil rýpnutí právě do Lil Ash a jejího pojetí rapu.

K dětskému rap beefu nakonec zřejmě nedojde, ale přesto mě pohled žáka základní školy, milovníka fotbalu a taky dítěte, které se od narození pohybuje v hudebním světě a má za sebou už i zkušenost s nahráváním alba s kapelou svého táty, dost zajímala.

Nebudeme si nic nalhávat, na stránkách Bbaráku jsme vždycky dávali prostor mladé krvi a aktuálně je Raparát určitě nejmladším zástupcem na naší scéně.

Diskuze o zničeném dětství, přenechávám ostatním a nebudu zdržovat, jdeme na rozhovor! Vzhledem k aktuálnímu baby boomu v Demo partičce se někteří obávají, abychom tu za pár let neměli českou child verzi WuTang Clanu, ale předpokládám, že toho se bát nemusíte…

LuC:  Na to, že jsi nejmladší rapper u nás, jsi už celkem zkušený. S tátou a Demo crew sis vyzkoušel nahrávání a objevuješ se v několika skladbách na albu „Řekni mámě, ať ti koupí Bentley!“ a taky si na pár koncertech vystupoval před spoustou lidí… Slyšela jsem, že si to moc užíváš a baví tě to, je to tak? Proč ses rozhodl, že chceš udělat vlastní skladbu? 

Raparát: Hrozně mě baví hudba, tak jsem se rozhodl, že by bylo super udělat taky nějakej vlastní song!

LuC: Co sis nejvíc při psaní a natáčení singlu Nejmladší nejvíc a co tě naopak bavilo nejméně a proč?

Raparát: Užil jsem si, že tam jsou věci, který jsem v životě neviděl a taky jsem tam měl kamarády, které jsem taky dlouho neviděl. Vadilo mi, že se natáčelo od rána do večera… Nejvíc mě bavilo, jak to tam bylo takový neobvyklý.

LuC: Předpokládám, že respektuješ a ceníš tvorbu táty,  ale máš na domácí nebo světové scéně nějaké oblíbené rappery a jakou hudbu nejraději posloucháš?

Raparát: Můj největší vzor je Calin! Miluju jeho hudbu a myslím si, že je o něco lepší než Million+. Mám ještě rád Lvcase Dopea, Ega a Rytmuse.

LuC: Jaké vlastnosti by měl mít podle tebe dobrý rapper?

Raparát: Dobrej styl jako Grey, pár kérek a super flow jako Calin.

LuC: Nedávno se ti narodil brácha a rozšířil tak vaší početnou sourozeneckou smečku, nepřemýšlel jsi, že bys sourozence přizval třeba do nějakého dalšího tracku?

Raparát: Baby Box se už připravuje, ale narozenej brácha o tom ještě neví.

LuC: Jaké byly reakce na track Nejmladší, co na to říkali kamarádi, kamarádky a sourozenci a reagovala nějak Lil Ash?

Raparát: LilAsh na to zatím nijak nereagovala, ale kamarádi a kamarádky z toho měli hroznou radost a asi 7 kamarádek mi říkalo, že si to furt dokola zpívá.

LuC: Co bys teď nechal vytetovat, kdyby ti to rodiče povolili, kam a případně proč?

Raparát: Asi ,,MR.,, na páteř a hodně velikým písmem!

LuC: Co chystá Raparát dál? Kdy se můžeme těšit na další track?

Raparát: Já teď čekám, až se mi ozvou lidi, že už mají něco napsáno, takže nevím. Ale s tátou už děláme další věc, asi to bude hotový v létě…

LuC: Je něco, co bys chtěl vzkázat našim o mnoho starším čtenářům nebo třeba i starším kolegům na rapové scéně?

Raparát:  Hleďte si všichni svého! 

Tagy: