hledat

Tags:

„Zachraňte vojína Ryana“ v podání Killer Mikea, Dave Chappelleho a Young Thuga? To chcete vidět!

Sdílej

Killer Mike platí v hip-hopovém žánru za těžkou váhu. Ani ne tak fyzicky, jako spíš svým významem. Tento atlantský rodák vešel do podvědomí účastí na velevážených mainstream věcech Outkast, nebo ceněným underground projektem „Run the Jewelz“. Dokázal ale úspěšně obhájit i solo kariéru a dnes není nikdo, kdo by o něm nemluvil jako o řízkovi, co je na špičce politického hardcore rapu. 

Tomu neuhýbá ani v roce 2022, který je ve státech stále živnou půdou pro otázku černošství. Té se věnuje v novém klipu, který má velké filmové ambice. Hudebně se na něm podílel i monologem Dave Chapelle a překvapivě taky Young Thug. V cameo roli se mihnul dokonce i Bun B. Celý ansámbl propůjčil svoje hudební skills vizuálu, který patří určitě mezi nejzajímavější videopočiny letoška.

Celá věc by se dala považovat za motivační rap, ale o takovém motivačním rapu si ve zdejších luzích a hájích můžeme leda nechat zdát. Trojice promlouvá k černošské populaci a celé video je hojně propleteno asociacemi na filmy typu „Forrest Gump“, „Zachraňte vojína Ryana“ nebo na různé historické odkazy. Zkrátka afrocentrismus je vděčné téma, ale ne vždy dá vzniknout takto vrcholovému a příjemnému dílu pojmenovaném „RUN“. 

 

Tagy:
Tao Quit

https://linktr.ee/taoquit BBarak Obbama

  • 1