hledat

Xzibit kritizuje negativa komerčního hip hopu

Sdílej

Během příprav na prosincové vydání svého pátého alba “Weapons of Mass Destruction“, se Xzibit pustil do kritiky komercializace hip hopu. Xzibit sám sice patří právě do té blýskavější a mediálně proslulejší části hiphopové kultury, aktuální je například jeho moderování “Pimp Your Ride” (pořadu MTV), nijak mu to ale nebrání v usilování o to, aby se někteří rappeři zamysleli nad obsahem svých děl.

Nijak převratně, nicméně jako jeden z dalších upozorňuje na to, že základní esence hip hopu se pro běžnou veřejnost postupně ztrácí v záplavě skladeb a desek, které vznikají hlavně proto, aby byly hrány v rádiích a televizích. Domnívá, že komerční hip hop již dlouho zneužívá drsné image plné gangstas, lehkých holek, nadávek, drog a peněz a potřebuje znovu nabýt pozitivních charakteristik.

„Hip hop prošel stádiem úplného nadšení, pak se přetransformoval v gangsta rap a posléze se stal komerčním. Doufejme, že se opět vrátíme k té pozitivní straně, kdy spolu můžeme začít komunikovat a skrze naši hudbu něco říci“, zní rapperovo stanovisko.

Zdroj: SOHH

Novinka z 28.10.2004 (Shaft)
Xzibit až k Vánocům
Xzibit, jak už bývá u vydání alb zvykem, odložil den, kdy se album dostane do prodeje na 14. prosince. Jak již níže nastínil os10, Xzibit dodržuje s vydáním svých alb dvouletou tradici, kterou nepřeruší ani letos a vydá své nové album „Weapons Of Mass Destruction“.

To bude mít celkem nezvykle malý počet hostů, pouze Busta Rhymes a Mitchy Slick a o část produkce se má postarat i sám Dr.Dre.

V předchozí novince si můžeš poslechnout první singl alba „Motha Motha“.

Tracklist Weapons Of Mass Destruction:
01. G.W.Bush intro
02. LAX
03. Cold World
04. SNL
05. Muthafucka
06. Beware Of Us
07. Judgement Day
08. Criminal Set
09. Hey Now (mean muggin)
10. Ride or Die (feat Mitchy Slick)
11. Crazy Hoe
12. Tough Guy skit
13. Tough Guy (feat Busta Rhymes)
14. Scent 0f A Woman
15. Klack
16. Back To The Way It Was

Novinka z 11. 9. 2004 (Shaft)
Xzibit a jeho nový singl
Kolem nového singlu od Xzibita je to docela zamotaný. Někdy počátkem července jsem četl info o vydání prvního singlu, který se jmenuje „Ride And Smoke“. Po tom se ale slehla zem a další informací bylo až, že prvním single má být „Saturday Night Live“ s hostujícím Krondonem a produkcí od Jelly Roll. Jeho vydání se ale nakonec taky asi neuskutečnilo. Nyní tedy vychází na Xzibitově oficiální stránce skutečný singl, který se jmenuje „Motha Motha“ a doprovázen je samozřejmě taky ukázkou.

Takže poslechni singl a připrav se na Xzibitovo album „Weapons Of Mass Destruction“, které bude poprvé k dostání 25. října.

„Mothafucka“
56k
Broadband
Quicktime
Real Audio

Novinka z 25. 7. 2004 (os10)
Mr. X to the Z dodržuje tradici
Předpokládám, že si asi každý z vás vybavuje Xzibitovu miniroličku v „8 Mile“. O ní však mluvit nechci. X to the Z se má totiž podle všeho objevit v připravované akční podívané zvané „XXX 2 :The State of the Union“, jejíž první díl asi většina z vás viděla, nebo o ní alespoň slyšela:) Premiéra této novodobé bondovky je stanovena na rok 2005 a kromě XZibita, který si v ní střihne roli obchodníka se zbraněmi, se v ní mají zahrát i „zpívající herec“ Ice Cube, či Samuel L. Jackson.

Rodák z Detroitu, žijící v LA, je však v první řadě rapper, což nám hodlá připomenout již ve druhé polovině letošního roku (X opět dodržuje tradici s dvouletou pauzou mezi svými počiny), na kdy si naplánoval vydání svého, v pořadí již pátého, dlouhohrajícího alba. To ponese název „Weapons of Mass Destruction“ a na pulty se dostane přesně 4. října tohoto roku. Co se týče produkční stránky věci, na beatu se nechají slyšet třeba Timbaland, Rockwilder, Kon Artist, Jelly Roll, či Thayod, jenž má mimochodem na svědomí klasickou Xzibitovu hymnu „Papparazzi“ z jeho prvního alba. Zajímavý je pak určitě i fakt, že se budeme muset obejít bez podkladů od Dr. Dreho, který tentokráte překvapivě absentuje.

Novinka z 2. 12. 2003 (Krysa)
Xzibit má velké plány
Hrubiána a Los Angeleského mistra X to the Z pozná každý jouda, proto nemá cenu na začátek psát nějaké představování. Radši přejdu rovnou k věci, tedy k informacím, co všechno bývalý člen Likwit crew připravuje. Zaprvé XZibit založil novou partu s názvem Strong Arm Steady, jejíž další členové jsou likwiďák Phil Da Agony, Mitchy Slick a Krondon, známý pro své kolaborace se Self Scientificem. Příští rok, přesněji druhého března, se skupina představí DVDčkem, nabízejícím záběry z koncertů a jako přídavek exkluzivní mixtejp. Na DVD se objeví i Busta Rhymes, Talib Kweli, Ice-T, Cypress Hill nebo G-Unit.

Ještě dříve se dočkáme kolaborace s dalším kolegou se západu, JT Tha Bigga Figga. Den vydání je takřka za dveřmi, album „Who Grind Like Us?“ bude vypuštěno už 14. prosince na labelu Get Low Recordz, jehož je JT šéfem. Bigga Figga stojí za většinou produkce a chybět nemohou ani hosté – Brotha Lynch, Snoop Dogg, výše zmínění Mitchy Slick, G-Unit a další, pro mě neznámá jména.

A do třetice, krom koncertování s Evidencem se v poslední době Mr. X věnoval dokončování svého alba „Weapon of Mess Destruction“. Po klasicky dvouleté pauze na něj budem čekat až do letních dnů.

Profil XZibita

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?