Who’s That Girl? Některé hvězdy prostě nehasnou. Eve i ve 47 letech zní i vypadá skoro jako za časů Ruff Ryders

V hip hopu platí spousta pravidel. Jedno z nich říká, že čas dožene každého. Pak si ale pustíte nový Tiny Desk Concert Eve a začnete mít podezření, že někde existuje tajný klub female emcees, kam se normální smrtelníci nedostanou. Jeden má fakt pocit, že si někde kolem roku 2001 zamrazila občanku a od té doby ji odmítá rozmrazit…

Teď vážněji. Vypadá někdejší první dáma Ruff Ryders na 47 let? Za nás ani omylem a onen věk jí věří asi jen ti, kteří si mysleli, že DMX kdysi chodil spát v devět večer. Ostatně nejlajkovanější komentář pod videem to vystihuje dokonale: „Zní i vypadá neskutečně svěže!“

Filadelfská rapperaka patří mezi nejúspěšnější ženy, jaké kdy hip hop vyprodukoval, a zároveň zůstává jednou z mála osobností, které dokážou spojit několik generací fanoušků. Na jedné straně stojí publikum vychované na Rap City, na druhé ti, kteří po škole běželi k televizi kvůli legendárnímu pořadu 106 & Park.

Její více než dvacetiminutové vystoupení v rámci série Tiny Desk Concert je vlastně malou rekapitulací celé kariéry. Postupně zazní sedm skladeb „Satisfaction“, „What Ya Want“, „Gotta Man“, „Gangsta Lovin'“, „Let Me Blow Ya Mind“, „Tambourine“ a samozřejmě i nesmrtelná „Who’s That Girl“.

Přestože většina těchto skladeb vznikla před více než dvěma dekádami, ani na okamžik nepůsobí zaprášeně. Nové aranže, živá kapela, suverénní výkon i nadšené reakce publika jasně dokazují, že její noty i charisma fungují pořád.

Od chvíle, kdy se před více než deseti lety přestěhovala do Londýna a založila rodinu, nová hudba není. V roce 2024 ale nabídla fanouškům alespoň autobiografickou knihu, ve které otevřeně popsala svůj život i fungování hudebního průmyslu na přelomu milénia.

A letos se navíc vrací i na pódia. Na podzim oslaví 25 let od vydání multiplatinového alba „Scorpion“ sérií koncertů, která ji. zavane například do Berlína, Mnichova či Vídně.

A když už jsme u návratů, poslední studiové album „Lip Lock“, na kterém se podíleli mimo jiné Swizz Beatz či Salaam Remi, vyšlo už před více než 13 lety. Není čas zavolat Dremu, sesbírat ty nejchytlavější beaty pod sluncem a připomenout světu, jak zdatná by byla na novinkách?

Bobby
Bobby

Publicista a hudební nadšenec, který o rapu píše od roku 2000, od roku 2003 pravidelně pro bbarak.cz. Je členem Hudební akademie a spolupracoval mimo jiné s iDNES.cz, časopisem Report, serverem ProtiŠedi, kulturním týdeníkem A2 a dalšími médii. Spoluvytváří podcasty Guestlist a BBaRak podcast. Za svojí kariéru napsal desetitisíce článků, pokud by se ale počítaly i ty nehudební, počet publikovaných textů by byl výrazně vyšší.

Articles: 14600