hledat

Výstava mapující hiphopové dějiny

Sdílej

Cold Crush Brothers neodmyslitelně patří k ranné éře hiphopové kultury. Dnes již proslulá skupina procestovala pořádný kus světa a šířila hip hop v zemích evropských, Africe nebo třeba Japonsku. Navíc nebyli pouze hudebníci, ale věnovali se i zbylým základním elementům Nejenže přímo spoluvytvářeli hiphopové dějiny, její člen Easy A.D. je uprostřed toho všeho také zaznamenával.

Výsledkem je sbírka výtvorů, které dokumentují nejen počátky, ale i další směřování hip hopu. Easy A. D. kolekci představí na Historic Hip Hop Culture Exhibit, která se bude konat v New Yorku (Schomburg Library) mezi 18. listopadem a 31. prosincem. Výstava dává možnost shlédnout vzácné artefakty, které zahrnují všechny čtyři základní elementy. Součástí Easyho sbírky je řada fotografií, dokumentující roky 1979 až 1985, ukázky tehdejšího způsobu oblékání, trofeje nebo knihy.

V rámci Historic Hip Hop Culture Exhibit se také bude konat symposium, během kterého se bude probírat vývoj hip hopu od jeho zrození v Bronxu až po současný mezinárodní statut. Zúčastnit se jej mají osoby věhlasných jmen – Doug E. Fresh, Pebblee Poo nebo třeba Mr. Wiggles.

Zdroj: AHH

Předchozí článek
Další článek

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?