hledat

Tags:

Podpoř PSH nebo Marpa ve středověkých kulisách a vyhraj lístky na kočovný festival Hrady CZ

Sdílej

Putovní letní kulturní festival Hrady CZ letos slaví patnácté narozeniny a v magickém prostředí osmi hradů po celé České republice představí celou řadu kapel současné české a slovenské hudební scény.

Festival probíhá v osmi datech, a vždy vystupují hlavní interpreti na všech místech. Je sice primárně zaměřen na kapely, a populární hudbu, ale jako každý rok i letos bude znít i hiphop! Máš chuť si v prostředí středověké architektury poslechnout PSH nebo se podívat, jak vypadá show Marpa a jeho Trouble gangu?

Hrady CZ odstartují v pátek a sobotu 12. a 13. července na hradě Točníku a dále se každý následující pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a svoji letošní tour uzavře 30. a 31. srpna na Bezdězu.

Festivalové koncerty se odehrají vždy na dvou pódiích v areálech v blízkosti hradů. Festival je dobře připraven pro rodiny s dětmi, je pro ně připravena zábava, i dětské koutky. Festival Hrady CZ stále udržuje vysoký komfort ubytování ve stylu “na festival jako do hotelu”. Návštěvníci mohou za úplatu využít takzvaný Wüstenrot VIP kemp PLUS v ceně s postaveným stanem, dvěma karimatkami a dvěma spacáky připravenými na okamžité přespání. Samozřejmostí jsou VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, obchod s potravinami či úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma. Chybět nebudou wi-fi zóny a bankomat v areálu festivalu, k lepší orientaci návštěvníků přispěje opět festivalová aplikace.

Partnerem festivalu je Národní památkový ústav, v ceně lístku na festival je tak na každé ze zastávek i vstup na prohlídkové okruhy hradu. Lístky na festival Hrady CZ lze zakoupit v síti Ticketstream nebo zde.

Festival Hrady CZ se letos odehraje na Točníku ve Středočeském kraji (12. – 13. 7.), na Kunětické hoře v Pardubickém kraji (19. – 20. 7.), na Švihově v Plzeňském kraji (26. – 27. 7.), v Rožmberku nad Vltavou v Jihočeském kraji (2. – 3. 8.), na Veveří v Jihomoravském kraji (9. – 10. 8.), na Hradci nad Moravicí v Moravskoslezském kraji (16. – 17. 8.), na Bouzově v Olomouckém kraji (23. – 24. 8.) a na Bezdězu v Libereckém kraji (30. 8. – 31. 8.). 

Soutěž o 3 x 2 volné vstupy na vámi vybranou zastávku:

Bílá paní Perchta, kterou možná potkáte na jednom z hradů, byla nešťastně provdána. Z období let 1449–1470 se zachovalo 32 Perchtiných dopisů otci a bratrům s popisy neradostného života a vztahu s manželem.

Otázka: Na jakém hradě byste jí mohli potkat a jak se jmenoval její manžel?

Na správnou odpověď čeká mail soutez@bbarak.cz do 30. června. Jako předmět zprávy uvedte Hrady CT a kromě jedné z lokalit, na níž byste rádi zavítali, přidejte i nejrychlejší kontakt na vás. Hodně štěstí!

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Tagy:

Diskutuj na Bbarak.cz