hledat

Tags:

Viktor Sheen, Calin, Hasan a Nik Tendo překonali i Billie Eilish, Renne Dang zase předběhl Imagine Dragons

Sdílej

Šest z deseti nejúspěšnějších hudebních videí roku 2019 pochází z české produkce. Tak vypadá letošní žebříček YouTube Rewind v České republice. Kraluje mu Karel Gott a jeho společná píseň s dcerou Charlottou Ellou – „Srdce nehasnou“. Fakt, že tato píseň během několika měsíců nasbírala více než 29 milionů zhlédnutí, je na české poměry výjimečný. Do první desítky se probojovali i Viktor Sheen nebo Renne Dang, kteří spolu tvořili před lety Projet Asia. Čeští interpreti tak za sebou nechali i notoricky známé globální hvězdy jako Billie Eilish nebo Calvina Harrise.

Říká se, že Česko je národ muzikantů, a to potvrzují i letošní žebříčky YouTube. S blížícím se koncem roku vyhlašuje YouTube globální i místní žebříčky nejúspěšnějších videí za poslední rok pod názvem YouTube Rewind. A právě jeho hudební části u nás letos kralovala videa z české produkce, která obsadila všech prvních pět příček žebříčku. Jedná se tak o historický úspěch české hudební scény na YouTube.

Žebříčku s velkým náskokem vévodí klip k písni „Srdce nehasnou“, již jen pár měsíců před svým skonem nahrál zpěvák Karel Gott se svou dcerou Charlottou Ellou a kterou pro dvojici napsal zpěvák Richard Krajčo. Video do dnešního dne nasbíralo více než 29 milionů zhlédnutí. Je tak vysoce pravděpodobné, že se toto video zařadí mezi nejrychleji rostoucí česká videa posledních let.

Druhé místo pak patří českému rapperovi kazašského původu Viktoru Sheenovi, který si ve spojení s trojicí Calin, Hasan a Nik Tendo, získal publikum songem “Až na měsíc“.

Z každoročních žebříčků YouTube Rewind je patrné, jak se proměňují preference českých uživatelů YouTube. Dlouhodobě pozorujeme, že Češi čím dál častěji vyhledávají místní produkci a hudbu v mateřském jazyce. V letošním roce se tento trend projevil naplno, když interpreti jako Viktor Sheen či Berenika Kohoutová porazili ve sledovanosti i největší globální hvězdy, jako jsou BillieEilish nebo CalvinHarris,“ říká Pavla Grigarová, marketingová manažerka YouTube pro střední a východní Evropu.

10 nejúspěšnějších hudebních videí na YouTube v České republice:

 1. Karel Gott & Charlotte Ella Gottová – Srdce nehasnou
 2. Viktor Sheen x Calin x Hasan x Nik Tendo – Až na měsíc (prod. ivanoff)
 3. Mirai – ØTCHI
 4. Berenika Kohoutová – Dělám stojky
 5. Ewa Farna – Ta o nás
 6. Billie Eilish – badguy
 7. Renne Dang – Kytky z pumpy (prod. Ceha)
 8. Calvin Harris, Rag’n’Bone Man – Giant
 9. Shawn Mendes, Camila Cabello – Señorita
 10. Imagine Dragons – BadLiar

Hudební videa, která celosvětově získala nejvíc reací „To se mi líbí“:

 1. Shawn Mendes – Señorita (13.3M likes)
 2. BTS – Boy WithLuv (12.7M Likes)
 3. BLACKPINK – ‘KillThis Love’  (10.7M Likes)
 4. Billie Eilish – badguy (10.1M Likes)
 5. Lil Nas X – OldTownRoad (feat. Billy Ray Cyrus) (9.5M Likes)
 6. Ariana Grande – 7 rings (8.9M Likes)
 7. Lil Dicky – Earth (8.2M Likes)
 8. Daddy Yankee &Snow – Con Calma (7.5M Likes)
 9. j-hope – ChickenNoodleSoup (feat. Becky G) (5.7M Likes)
 10. T-Series – Vaaste (5.5M Likes)

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

 • 1