hledat

Vienio & Pele s dalším pokračováním Autentyku

Sdílej

Zhruba měsíc je už ve všech hudebnich obchodech po celém Polsku (doufám, že brzy taky v zahraničí) třetí část projektu dvou MC’s z kapely Molesta / Ewenement.
Vienio & Pele „Autentyk 3“ je posledni deskou této rapové trylogie varšavského dua. Na desce, která zas bude trochu jiná než Autentyk vol.1 a vol.2, najdeme sedm nových skladeb a čtyři staré pecky v novém znění, nahrané z pomocí živích muzikantů, se kterými Vienio & Pele jezdí na koncerty. Mezi hosty najdeme znamé kluky z WWO a mladého, ačkoli už uspěšnéhoho MCho z Varšavy – Eisa.

Zatím na webové stránce Vienia & Pele můžeme najit singl To Jest Moj Hardkor.

Tracklist:
01. To mój hardkor
02. Miejski gruff skit
03. Miejski gruff
04. To dla moich ludzi rmx feat. Mercedresu, Gutek
05. Czasem szukając
06. Jedno z takich miejsc rmx
07. Chcę żyć
08. Nasza klasa
09. Idź swoją drogą rmx
10. Tak od 7 lat rmx
11. Straciłeś wątek feat. WWO
12. Chcę żyć 2 feat. Eis

Novinka z 9.11.2003 (2kw)
Podzimní listí z Baza – Vienio & Pele
S tím pravým podzimem jsou tu také nové věci na polské scéně! Tentokráte listí padá ze stromu s názvem Baza label, což je jakýsi podstrom velkého Pomatom EMI. Ty chladné měsíce rozhodně budou patřit právě oněm hárdkorovým komentářům přímo z varšavských ulic, tedy styl, který v Polsku dneska jede nejvíce.

Po eLPíčku Wlodiho „Jak nowonarodzony“ se před několika dny ukázala na světle druhá část desky „Autentyk“ od Vienio&Pele (další členi z kapely Molesta/Ewenement).

Desku kupodivu nepředběhl klasický singl, ale bylo to vinylové EP, což byl opravdu skvělý dáreček pro DJs a sběratele. V Polsku to není moc obvyklá věc, ale je jen dobře, že takovéhle věci vznikají. Po hustém třítrackovém EP (plus instra, acca, atd.) jsme tedy mohli čekat na celé husté LP.

Vienio a Pele s ním právě ukazují novou cestu v rapu a v produkci (Vienio, Pele, DJ 600V, Lui, Majki). Beaty jsou rychlé a polámané, ale hned po krátkém intru vám hlava poskočí. Hudebně to zní velmi zajímavě, jsou tu drsné i měkké věci, vždy s široce vybudovanou linkou melodie. Je tu i účast živých nástrojů, Korzeń na klávesy a trumpetu, Smolik (asi nejlepší nehiphopový producent v Polsku) a samozřejmě DJs Romek a Mini. Deska je dlouhá, ale drží styl a koncept.

Představuje se tu spousta hostovaček: Luis, Gutek, Wlodi, Soundkail (FRA), Wigor, Tomasz Lipiński (legendární punkrockovy kytarista), Novika (vokalistka s měkkým příjemným hlasem ze skupiny Futro).

Na konec října se Baza Lebel představil ještě s třetí deskou Fua, plánuje také Mor W.A.. O tom si napíšeme více za pár dnů.

Vienio i Pele: „Autentyk 2“
01. Intro
02. To Dla Moich Ludzi (+ Lui I Gutek)
03. Rewolucja Jest Blisko
04. Międzyosiedlowy Rap
05. Zawistne Serce (+ Włodi)
06. WWA 1 (Skit)
07. Tak Od Siedmiu Lat
08. WWA 2 (Skit)
09. Kolaż
10. My Przeciwko Im (+Wacim, Mehdi Mesrine)
11. Wyobraź Sobie (+ Wigor)
12. Mama (Skit)
13. Automotywacja
14. Julka (skit)
15. Rzeczywisty Film
16. Ej (+ Novika)
17. Rzeczywisty Film (remix)
18. Każdy Chce Kochać II (+ Tomasz Lipiński)

Vienio i Pele: „To Dla Moich Ludzi“ (EP)
1. To Dla Moich Ludzi (Lp Wersja) – Vienio, Pele, Lui, Gutek
2. To Dla Moich Ludzi (Instr.)
3. To Dla Moich Ludzi (Acapella)
4. Międzyosiedlowy R.A.P. (Lp Wersja) – Vienio, Scratch DJ Romek
5. Wewnętrzna Siła (Lp Wersja) – Pele, Gutek
6. Wewnętrzna Siła (Instr.)
7. Międzyosiedlowy R.A.P. (Instr.)
8. Wewnętrzna Siła (Acapella)

Diskutuj na Bbarak.cz