hledat

V USA opět hledají rapující talenty

Sdílej

V pravidlech druhého ročníku Scion Next Up Contest (s podtitulem unsigned emcee search) bohužel stojí, že se jí mohou zúčastnit pouze jedinci s trvalým pobytem na uzemí Spojených států. Nadějní emcees z končich jako jsou ty naše tak přicházejí o možnost dát o sobě alespoň vědět, na druhou stranu ne každá podobná akce může být celosvětová.

O co vlastně kráčí? Cílem je nalézt nové talenty (ať už jednotlivce nebo celou rapující crew). Pokud si dáte tu práci a mrknete na oficiální stránky této soutěže, můžete zkouknout fotogalerii loňských nejúspěšnějších soutěžících, včetně vítězné crew Junk Science (Brooklyn, NYC) a poslechnout si jejich track „Roads“.

Vstup do soutěže je velmi snadný, je jen potřeba dodržet vymezená pravidla, která jsou zde opravdu velmi pečlivě rozepsána. Přihlašování se rozjelo před měsícem a končí zítra, tj. 8. srpna. Skrze webovou adresu stačí vypsat několik potřebných údajů a především zaslat vlastní skladbu ve formátu mp3, popřípadě lze využít klasické staré dobré pošty. Kromě výše zmíněného trvalého pobytu v USA, musí mít všichni adepti více jak 18 let a samozřejmě nesmí mít podepsaný žádný nahrávací kontrakt. Zaslaný track nesmí být delší než pět minut nebo přesahovat 5 MB a musí být originální produkcí (a vlastnictvím) soutěžícího jednotlivce nebo crew. Nesmí být obscenní nebo urážliví vůči jakékoliv komunitě nebo menšině (tudíž žádné rasistické nebo šovinistické poznámky), nesmí obsahovat ani vulgární výrazy apod.

Next Up Contest je rozložen do čtyř částí. Po uzávěrce přihlášek následuje výběr desítky nejlepších demíček. Vybírat budou DJ Green Lantern, DJ Premier a Sean Cane a to na základě tří kritérií – originalita hudby a textu, obchodní využitelnost a celkový náboj dema. Top 10 a jejich dema bude posléze od 29. srpna do 29. září zveřejněny na webu, vítěze zvolí lid demokratickým hlasováním. Ten bude samozřejmě patřičně odměněn, i když jak jsem tak koukal do opravdu rozsáhlých pravidel soutěže, čeká jej i dodržení pekné řádky instrukcí. Ale asi jim to za to bude stát.

Škoda jen, že se více podobných soutěží (viz níže) většinou týká zemí nám odlehlých.

Zdroj: Scion Next Up, AllHipHop


Novinka ze 17.7.2005 (LayDee)
VH1 vyhlásilo soutěž o nejlepší freestyle rap

Hudební kanál VH1, v souvislosti s druhým ročníkem VH1 Hip Hop Honors, vyhlásil soutěž Freestyle 59. Bude probíhat především prostřednictvím internetu a jejím cílem je nalézt nejlepší, dosud neobjevené a žádné společnosti neupsané, emcees.

Organizátoři vyzývají všechny odvážlivce, aby na VH1.com zasílali svá videa, kde v maximálně 59 vteřinách nebo čase ještě kratším předvádějí své nejlepší rýmy. Videa mohou zasílat už od 12. července, uzávěrka soutěže je 8. srpna. Nepodařilo se mi zatím získat informace o tom, zda je účast nějak regionálně omezena, je ale více než pravděpodobné, že pokud nebudete slova chrlit plynulou angličtinou, těžko uspějete.

Porota, ve které zasedá Chuck D, zástupce nahrávací společnosti Wendy Coldsteinová, editor magazínu XXL Elliot Wilson a několik dejays z oblíbených rozhlasových stanic NYC, LA nebo Chicaga, posléze vybere pět finalistů. Ti budou posláni do New Yorku, kde natočí klip. Následující čtyři týdny, zbývající do vyhlášení zmiňovaných cen VH1 Hip Hop Honors, budou prostřednictvím smsek a webu VH1 příznivci této soutěže zasílat hlasy svým favoritům. Každý týden vypadne finalista s nejmenším počtem hlasů až nakonec zůstane jediný, který si odnese cenu v podobě 10.000 dolarů.

Bude také vyhlášen na slavnostním večeru, který se bude konat 26. září. Mezi oceněnými mají být Grandmaster Flash and The Furious Five, Salt-N-Pepa, Notorious B.I.G., LL Cool J nebo Big Daddy Kane.

Zdroj: SOHH

Diskutuj na Bbarak.cz