hledat

V Praze se sejde česká freestylerská elita. Kdy a kde?

Sdílej

V prostorech dejvické Klubovny se odehraje již legendární akce Freestyle Mondays. Tato akce nemá prapůvod v pražském Panteonu, jak by mohl perex tohoto článku naznačovat. Tam se pouze začala scházet komunita, které se povedlo dostat Freestyle Mondays i do Prahy. Přímo z kolébky rapu, New Yorku, kde tuto akci odstartoval MC Illspokin, který za velkou louží ještě pořád této akci velí.

A tak se rok s rokem scházel a letos se tato unikátní freestylová akce se dožívá svých šestých narozenin. A slavit se bude ve velikém, avšak tradičním stylu. Chybět nesmí pomyslný otec, Illspokin, který z New Yorku dolítne ukázat svůj skillset. Chybět nebude ani créme de la créme z české scény. Vítěz soutěže End Of The Weak 2014, 2015 – Džonass nebude chybět. Dorazí i letošní vítěz MC Šlapeto. Záda jim kromě DJ’s pokryje i live band a vokály doplní Flowe. Nesmí chybět ani dvojice kecálků Metoděj a Dozer ze saysomething.cz.

Skrátka ale dobře, těsto na kvalitní freestylovou akci je uhněteno a hezky nám kyne. Kynout bude až do 24. října 2016, kdy se v prostorech dejvické Klubovny upeče kvalitní rapový chleba. Pokud si chceš urvat svůj kousek, neváhej a doraž. Open mic je samozřejmostí a tak i ty můžeš ukázat své skills. Nebo jen v klidu poslechnout ty ostatní.

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?