hledat

Tags:

V lepší svět doufající Boy Wonder miluje, když jeho hudba v lidech vyvolává otázky

Sdílej

Hoodini, Yoo, Todio, Raw Honey, FusionKid, Paradox, Gotcha Beach, Commander, Vi3e či Masker muzzik. Toť beatmakeři, kteří přiložili ruce k dílu na Boy Wonderovu horkou novinku „Single Player“, jež vpadla na trh pouhý rok po posledním nosiči “Jeseň 2015: Človek z planéty Zem”. A co takhle při té příležitosti předat slovo přímo dlouholetému členovi Ty Nikdy?

„Špinavého Poeta“ a Jeseň 2015″ od sebe dělí 10 let a nynější rozdíl už je pouze rok. Jak je to možné?

“Nechcel som vydať za každú cenu ďaľší album len preto, aby bol. Ale na jednu stranu som chcel dať zo seba von veci, ktoré ma ťažili (track “Z pekla”), na druhú som mal chuť si len tak, bezcieľne zarapovať (track “Cool refrén”). Spojil som tieto dve nálady do jedného projektu, a tak vznikol album “Single Player”.“

První dva singly jsou odlišné, ale přesto k sobě dobře ladí. Nnásilné prolínání uvolněných a nezávazných témat s těmi závažnými a palčivými byl hádám záměr…

“Tak, ako samotné texty, má aj názov albumu viac rovín a nechávam na poslucháčovi, nech si spraví názor sám a hlavne, nech hľadá. Nerád hovorím veci na rovinu, naopak milujem keď moja hudba v ľuďoch vyvoláva otázky.”

Jedinou přijatou návštěvou je Fobia Kid a o to má svůj důvod, což?

“Single Player asi preto, že napriek prvotnému úmyslu pozvať tento krát viac hostí, má album nakoniec len jednu rapovú spoluprácu, Fobia Kida, ktorý mi je svojimi myšlienkami a citom pre texty veľmi blízky.”

Co by si chtěl deskou říci? Cítíme správně, že ač se to nemusí zdát, v duši ukrýváš optimistu?

“Ja stále dúfam v trochu lepší svet ako ten, v ktorom ako spoločnosť v poslednom čase žijeme. To je asi jedna z hlavných myšlienok albumu Single Player.”

Baví vás obsah bbarak.cz? Budeme vděční, když nás podpoříte na Buy Me a Coffee

 

Boy Wonder má hotové třetí sólo a říká, že první singl je tak trochu jiný, než zbytek skladeb

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1