hledat

Tags:

Užším nominacím na Anděla vévodí Viktor Sheen, MC Gey je na tom stejně jako David Koller

Sdílej

Česká hudební akademie má za sebou první kolo hlasování. Zvolila v něm užší okruh nahrávek, ze kterých v polovině února vzejdou klasické andělské nominace.

Takzvaným shortlistům dominuje jméno Viktora Sheena – objevuje se čtyřikrát díky společnému projektu Roadtrip, který natočil s Calinem, a dvakrát za sólovku „Planeta opic“.

Sheenovi sekunduje Calin, který se může objevit v nominacích hned v pěti kategoriích. Krom alba „Roadtrip“ zaujal i klipem „Pretty Boy“ ve spolupráci s kvítkem.

Po třech šancích mají zavedená jména české hudební scény jako Anna K., Jelen, J.A.R. či November 2nd, stejně tak reprezentanti popu současného střihu Sofian Medjmedj, Ben Cristovao nebo Anna Vaverková.

Baví vás obsah bbarak.cz? Budeme vděční, když nás podpoříte na Buy Me a Coffee

Na dvě přednominace dosáhli například David Koller, Pan Lynx, Tereza Balonová a MC Gey.

V každé kategorii akademici prvním kolem hlasování vybrali sedm nahrávek, z nichž po druhém kole hlasování v polovině února zbudou vždy tři jména v dané kategorii, tedy klasické nominace.

Ceny Anděl Coca-Cola se letos budou konat 30. března v pražském O2 universu a v přímém přenosu je odvysílá ČT1. Večerem provedou hned dva moderátoři, Ivana „Fancy“ Kulhánková a Honza Dědek.

„Prvního kola hlasování se zúčastnilo celkem 413 akademiků, což dokazuje velkou přízeň odborné veřejnosti k Cenám Anděl,“ dodává k prvnímu kolu hlasování ředitelka ČNS IFPI Petra Žikovská.

Kategorie „Rap“:

CALIN & VIKTOR SHEEN – ROADTRIP
EKTOR – DETEKTOR III
MC GEY – O TATÍNKOVI, KTERÝ USNUL
ROHONY & MDMX – SUPERFLY
VIKTOR SHEEN – PLANETA OPIC
SMACK & HUCLBERRY – END 2 END
YZOMANDIAS – YZOMANDIAS II: ZPÁTKY NA SVOJÍ PLANETU

Nejlepší domácí rapová deska uplynulého roku? Bbarak.cz se rozhodl to nechat na čtenářích

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1