hledat

Tags:

Usmíření The Fugees jsou opět spolu a Planetu Zemi čeká oslavné turné k 25 letům klasiky “The Score”

Sdílej

Vidět kompletní A Tribe Called Quest už se nám sice nikdy nepoštěstí, nicméně šance na to, že se The Fugees vrátí do našich končin (naposledy byli 16 let zpět v Bratislavě a samotná Lauryn Hill hrála v Praze v roce 2007), pořád ještě nezhasla.

Tím spíš po odhaleném comebacku. Ano, věřte, nebo ne, The Fugees jsou opět spolu a je úplně jedno, jestli se tak stalo z toho důvodu, že jim dochází finanční zdroje a z jejich značky by se ještě mohlo dát něco vytěžit…

Reunion proběhne formou turné v rámci oslav 25. výročí klasického multiplatinového alba “The Score”, které v devadesátkách ukořistilo dvě Grammy a patří k nejprodávanějším rapovým albům planety.

Už předposlední zářijovou středu dojde na speciální koncert na dosud neupřesněném místě v hlavním městě hip hopu, čili v New Yorku, s tím, že 25. září by se to mělo odvysílat v rámci Global Citizens Live.

Poté čeká na Wyclefa, Lauryn a Prase sedmizastávková severoamerická šňůra, která vypukne v Chicagu a usmířené trio postupně zavane do Oaklandu, Los Angeles, Atlanty, Miami, Newarku i Washingtonu. Prosinec pak nabídne trip do Evropy (Paříž, Londýn) a Afriky (Nigérie, Ghana) a můžeme jen doufat, že se našim dlouhodobým favoritům společné koncertování zalíbí a že se třeba příští rok na Starý kontinent vrátí a do své návštěvy zahrnou také Prahu.

“Fugees mají složitou, ale působivou historii. Ani jsem nevěděla, že se 25. výročí blíží, dokud mě na to někdo neupozornil. Rozhodli jsme se tento významný projekt vyzdvihnout a oslavit ho spolu s fanoušky, kteří ho cenili a dát jim hudbu, jíž jsme milovali a dát světu příklad usmíření,” uvedla Lauryn Hill.

“Moje první vzpomínka byla, že jsme si slíbili, že nebudeme dělat jen hudbu, ale že budeme hnutí a že budeme hlasem těch, co tolik slyšet nejsou. V této náročné době jsem ještě jednou vděčný bohu z ato, že nás spojil,” přidal Wyclef.

Plán turné:

September 22 – NYC
November 2 – Chicago, IL at United Center
November 7 – Oakland, CA at Oakland Arena
November 12 – Los Angeles, CA at The Forum
November 18 – Atlanta, GA at State Farm Arena
November 21 – Miami, FL at FTX Arena
November 26 – Newark, NJ at Prudential Center
November 28 – Washington D.C. at Capital One Arena
December 4 – Paris, France at La Defense Arena
December 6 – London, U.K. at The O2
Bude upřesněno – Nigeria
December 18 – Ghana

Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1