hledat

Tags:

U protinožců jsou při chuti. Další legenda má venku čerstvé matro a nechybí ani polovička z Hilltop Hoods

Sdílej

V občanském průkazu má jméno Paul Reid, ale v australských rapových kuloárech je známější pod pseudonymem Drapht. Rodák z Perthu je dlouhé roky je členem společenství Syllabolix, které zastřešuje umělce z okolí jeho rodné hroudy a svého času také vydával pod legendárním labelem Obese Records. Proč je ale tohle všechno důležité právě v těchto dnech? No asi proto, že Drapht má venku čerstvě nové sólo, v pořadí již sedmé.

Od útlého věku měl k hudbě blízko. Jeho otec je jazzový bubeník a také v tvorbě jeho syna je cítit četná inspirace mimo rapové vody. Asi nikoho pak nepřekvapí, že první skladby začal generovat již v osmi letech pod hudební přezdívkou, která je odvozena z jedné značky piva, kterou si jeho otec s oblibou nosil domů.

„Měl jsem obrovské štěstí. Byl jsem ve správný čas na správném místě. Byl jsem uprostřed toho všeho a měl přístup k jednomu z nejlepších producentů té doby,“ uculoval se Drapht při ohlédnutí na své počátky.

Nyní je ale vhodné se zaměřit na jeho nový materiál nesoucí název „Shadows and Shinings“. Vyšel 10. září pod hlavičkou vydavatelství The Ayems a v tracklistu je možné napočítat patnáct stop. Člověka bystrého a znalého australské scény zaujmou především jména Pressure a Layla. První zmíněný je členem celosvětové známé posádky Hilltop Hoods, druhé jméno bylo svého času pasováno do role rapové královny u protinožců.

Tracklist:

01. Intro
02. Shadows On My Walls
03. Oliver Twist feat. Pressure
04. Model Plane feat. Bitter Belief & Complete
05. Postcards
06. Speakeasy feat. Jeswon
07. Holy Water
08. Hypocrite feat. Eli Greeneyes
09. Minor Interruption (Interlude)
10. Better Alone
11. Problem Here feat. Complete & Eli Greeneyes
12. Oh Shit!!
13. Hollywood Hills
14. Keys to The City feat. Dune Rats
15. Release Me feat. Hunter, Layla & Dazastah

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1