hledat

Tags:

Tvůrce sousloví „Bling bling“ a mentor Weezyho B.G. se vrátil po 11 letech z vězení

Sdílej

Událost, která se právě stala se děje jednou za dlouhý čas a propuštění B.G.ho z vězení se dá přirovnat k propuštění Gucciho v roce 2016, pro někoho ale jde o ještě větší událost, jako např. pro mě. 

Je to pár dní, co jsem si po psaní článku o Tray Deeem, který si odsloužil 9 let ve vězení, vzpomněl, že by brzo měli pustit i rappera B.G.ho, kterého jsem vždy řadil mezi svůj osobní TOP 10 nejlepších MCs všech dob. Říkal jsem to i pár dní zpět cestou autem své manželce, že už se to musí blížit, ačkoliv jsem netušil přesný termín. No a B.G. je konečně na svobodě!

Propuštěn byl 5. září (v úterý, což vždy platilo za #freebgday na sociálních sítích) a ve virálním videu ho přivítal na svobodě Birdman, který ho kdysi jako třináctiletého podepsal pod svůj tehdy začínající Cash Money label. Tam se stal B.G. mentorem Lil Wayna, se kterým vydali jako náctiletí debutové album „The B.G.z“ již v roce 1995. Poté nastoupil B. Gizzle na sólo cestu, ale i jako člen populární teen kapely Hot Boys, kde s nim figurovali právě i Lil Wayne, Turk a Juvenile. 

U Cash Money natočil platinové album „Chopped City in the the Ghettto“, který proslulo skladbou „Bling bling„, díky které se zapsal coby autor dotyčného slova v Oxfordském slovníku. Narozdíl od Lil Wayna, jeho kariéra ale stagnovala a to hlavně kvůli problémům s heroinem, na kterém byl závislý už od čtrnácti let (na kokainu začal ještě dřív). 

V novém miléniu se mu podařilo na několik let porazit opiový návyk a vytvořil řádku alb na svém nezávislém labelu „Chopper City“. V roce 2009 se však dostal do problémů se zákonem, kdy byl policejní hlídkou zastaven při dálniční koloně v kradeném autě s nelegálně drženými zbraněmi. Byl odsouzen na 14 let. Trest si začal odpykávat v roce 2011.

Tehdy jsem z toho byl v šoku a čekat 14 let na jeho návrat mi přišlo jako extrém. Nyní je zpět a já mám ohromnou radost. Doufám, že opět nakopne kariéru, obohatí nás svojí originální smooth flow a problémům se vyhne obloukem. Za tu dobu co tu nebyl se toho stalo hodně, kompletně celý zvuk jižanského rapu se vyměnil a lidi jako B.G. jsou potřeba. 

Mezi další tragédii jeho osudu patří i fakt, že zrovna když se vrátil, nemůže se setkat se svým synem jménem T.Y. Ten je také známý rapper (podepsaný na Curren$yho labelu Jet Life) a osobně ho považuji za nejlepšího potomka rappera, co kdy začal rapovat. Ten ovšem momentálně sedí také. Nevíme přesně na jak dlouho, ale faktem je, že není na svobodě. Teď tedy bude B.G. čekat na synátora. #freebgday je tedy minulostí a #freetyday je na pořadu dne. 

Baví vás obsah bbarak.cz? Budeme vděční, když nás podpoříte na Buy Me a Coffee

Tagy:
Tao Quit

https://linktr.ee/taoquit BBarak Obbama

  • 1