hledat

Tags:

Tuzemský Yelawolf? Marpo posílá pozdrav z bažin Louisiany a zvěstuje červnovou placku

Sdílej

Na svém kontě má několik rekordů, které v rámci tuzemského rapu překonal. Důležité je ale to, že se svou tvorbou nesmazatelně zapsal do historie české scény a vymanil se ze škatulek, jak by „opravdový“ hip-hop měl asi tak vypadat. Marpo se vždy rád vydával cestou, která není pro ostatní typická a lze očekávat, že jeho avizované album „Backwoods Bred“ bude opět vybočovat z davu. Úvodní singl „Hillbilly“ je tomu čitelným důkazem.

Marpo už více jak rok pracuje na novém albu spolu s Marcusem Tranem a britským producentem Clintem Murphym. Vinou pandemie po celém světě se dostal do USA až nyní a natočil tam hned několik vizuálů. „Rok se čekalo, až se dostaneme s Lukášem „Mastou“ Jirkovským do Ameriky, kvůli všem vizuálům, které jsou pro tenhle projekt klíčové,“ nechal se slyšet lídr TroubleGangu.

Již na předešlém nosiči kombinoval Marpo country s rapem a sklidil za to pozitivní ohlasy. Tentokrát se z bažin Louisiany vydává na další výpravu, která jakoby lehce připomínala Yelawolfa. „Backwoods Bred je album, který tě naprosto vtáhne do bažin Louisiany. Z hudebního hlediska kombinujeme 808 spodky s akustickýma kytarami, dobrem, mandolínami a tunou dalších nástrojů. Vše nahráváme ve studiu Babylon v Teplicích za dozoru našeho dvorního producenta Clinta Murphyho,“ pokračuje Marpo v odkrývání karet. Není také žádným tajemstvím, že zmíněný dlouhohrající materiál zamíří na prodejní pulty v červnu.

„Hodně mě ovlivnil seriál True Detective, který se točil v New Orleans a místech okolo. Proto jsme se vydali do Louisiany a Mississippi, který maj opravdu jedinečnou atmosféru. Natáčeli jsme i na stejných místech, kde točil Woody Harellson a Mathew McConaughey. Veškerá inspirace pro album proudí právě z týhle muziky a života okolo. Půlka TroubleGangu je z Ameriky a dost času trávím právě tam,“ dodává Marpo.

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1