hledat

Tags:

TroubleGang přečkal krizovou situaci a Marpo je v euforii: Hrdě si dovolím říct, že jsme udělali desku, která na evropským trhu ještě nebyla

Sdílej
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Marpo & TroubleGang vydává v pořadí druhé album se symbolickým názvem“Dva“. Z desky již byly zveřejněny singly „Nejlepší“, „Generace velkejch snů“ a „Víkend“. Poslední ze zmíněných je dle slov kapely jejich zatím největší „rádiovka“, která je mejdan od začátku do konce. Kompletní album vyjde v pátek 29. listopadu u Universal Music. Hned následující den 30. 11. kapela odstartuje v Sušici koncertní turné.

Uskupení, které stále více opouští rapovou scénu na úkor nástrojů a vůbec rockového směřování, bylo před pár lety zjevením z čistého nebe. Parta outsiderů, jež loni zaplnila O2 arénu, nyní patří k headlinerům hudebních festivalů.  Očekávané album je díky unikátnímu hudebnímu přístupu další krokem kupředu. Tvrdé rockové kytary, nekompromisní elektronické beaty i tradičně velmi otevřené texty mají ambice rezonovat napříč celou hudební scénou.

Produkci alba má opět na svědomí Marcus Tran a také Clint Murphy, který pracoval například se zpěvačkou Fergie z Black Eyed Peas. Autorskými nápady přispěli i IronKap, Jan Wohnout, Richard Scheufler junior nebo zpěvačka Lenny. Bicí se natáčeli v anglickém Modern World Studios v Tetbury, další nahrávání probíhalo ve studiu Modern Babylon v Teplicích.

„Nahrávání společného alba je vždy trochu boj. První TroubleGang desku dali v podstatě dohromady Kap a Marpo. WHNT za pochodu dopisoval texty. Tehdy jsme nečekali nic a tlak nebyl v podstatě žádný,“ komentuje nahrávání seskupení.

O čtyři roky později však nastala jiná situace. Od frustrované a rozložené kapely se očekávalo, že vytvoří zásadní desku, která potvrdí jejich pozici, ukáže žánrový přesah a potvrdí, že TroubleGang už není jen uskupení rapperů, ale kompaktní skupina. „Z prvního singlu jsme nebyli úplně nadšení a trochu jsme tápali. Po nahrávání jsme letěli z Anglie a každý z nás si říkal — je to ono? Proč necítíme stejný vibe a euforii jako dřív?“ pokračuje parta.

„Vtipný je, že deska měla být odevzdaná za měsíc a půl a my neměli ani notu. Zavřeli jsme se do studia a zažili asi nejintenzivnější měsíc a půl v životě týhle kapely. Neskutečně nás to nakoplo a spojilo v ten starej TroubleGang, kterej všichni znají. Udělali jsme desku, která na evropským trhu ještě nebyla. To si dovolím hrdě říct a jsem neskutečně pyšnej na všechny, kteří na tom dělali,“ dodává Marpo.

Když teď skupina poslouchá celé album, cítí hrdost. Starý TroubleGang je definitivně na konci a s jeho koncem odešly i všechny problémy. „V krizové situaci se ukázalo že to, na čem celý TroubleGang vzniknul, je pořád ještě v pořádku a žádný manažer, peníze nebo úspěch tenhle plamen neuhasí. Vítáme novou kapitolu s číslem dva,“ uzavírá kolektiv, jehož bude možno v první polovině prosince zastihnout ve Zlíně, Písku, Kadani, Svitavech, Karlových Varech, Liberci a samozřejmě v domovské Praze, kde ho sedmého a osmého pohostí Lucerna Music Bar.

 

RUKAHORE_SHOP_BANNER
Tagy:
Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1