hledat

TroubleGang o své tour: Kdo nejčastěji zapomíná texty a čeho se dočkáme v roce 2020?

Sdílej

Ještě před začátkem tohoto rozhovoru jste mi řekli, že tohle byla zatím nejlepší zastávka z celé tour? V čem byla specifická?

Marpo: Byl to asi zatím největší mejdan, protože to bylo celý takový uvolněný. Lidi pařili jako kráva, asi proto, že věděli, že je to poslední zastávka. Myslím, že tu bylo tak sto lidí, který za námi jezdí po celý republice. Za mě to byl perfektní mejdan…

Wohnout: Hele, 1200 lidí je prostě 1200 lidí. Když to funguje a lidi skáčou na to, co děláme, tak nás to nabíjí a jenom nás to žene dál. Tohle je to nejlepší, co může bejt.

IronKap: Přesně a tohle byla to taková neuvěřitelná tečka naší největší tour, kterou jsme kdy měli jako TroubleGang.

Možná se na to moc lidí neptá, ale prozraďte mi, která zastávka byla naopak nejhorší?

IronKap na nadechujícího se Marpa: Ne, to neříkej… (smích)

Marpo: Pro mě byla asi nejhorší Praha. Byl to první koncert, a než jsme se to všechno naučili a než si to sedlo, tak to byl takový asi rozpačitý výkon od nás. Praha se měla dělat asi jako poslední, ale my jsme s ní začínali.

Wohnout: Jak dlouho se připravuje taková tour a show?

Když budu upřímnej, tak se to dá nazkoušet za 14 dní, ale musíš těch 14 dní bejt ve zkušebně.

A byl jsi tam poctivě všechny dny?

Wohnout: Ne… (smích) Dá se to udělat rychle, my jsme s Otou už zkušení, děláme spolu dvanáct let. Je to jiný, než když to děláš poprvý.

Občas se to stane každému, že mu někdy na stagi vypadne text. Kdo z vás má v tomhle nejvíc černé svědomí?

IronKap: Tak na tohle se zeptej Wohnouta… (smích) Mě texty nevypadávají.

Wohnout: To je vlastně pravda, se k tomu musím přihlásit já. V týhle kapele jsem to já, komu celkem pravidelně texty vypadávají.

Může za to tréma nebo případně alkohol před show?

Wohnout: Za to může asi můj mozek. On je takovej uzpůsobenej na to, že si nepamatuje všechno. Potřebuju spoustu koncertů, abych si to najel. Nepomáhá mi, že si to memorizuješ doma, potřebuju si odehrát aspoň pět koncertů, a pak tu písničku umím. Dnes už po letech nějaké profesionality můžu říct, že to umím pak nějak zahrát. Dřív to bylo hodně špatný… (smích)

IronKap: Žádají tě žáci o volné vstupy?

Někteří jo, ale vzhledem k tomu, že teď jsem na malý soukromý škole, tak to není tak dramatický a dávám jenom hezkým holkám… (smích) Vstupy! Jednomu klukovi jsem dal i cédéčko, ale bylo to proto, že propadl.

Marpo: Zažíváš ještě stres před koncerty či po nich?

Marpo: Hele, není žádnej. Nemůžu mít z těch koncertů trému, protože ty lidi přijdou na tebe. Já furt tvrdím, že tréma je zabiják úspěchu. Občas nervy mám, třeba když bude O2 Aréna, tak tam nějaký určitě budou.

Je ta O2 Aréna strop? Může být u nás ještě něco po ní?

Marpo: Bude Eden v roce 2020. Já bych chtěl Strahov, ale náš manažer chce Eden.

Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?