hledat

Tags:

Tři města ve 3 dnech s Dope D.O.D. a Sodomou Gomorou aneb Jak jsme dali celou tour

Sdílej

Nizozemští Dope D.O.D. odjeli úspěšnou tour se sodomou Gomorou před necelým rokem a pred pár dny tahle parta opět zavítala do Brna, Ostravy a Prahy a my jsme s klukama odjeli všechny 3 zastávky.

Čtvrteční start patřil brněnské Flédě a nutno dodat, že v Brně mají obě party fakt rádi, čemuž odpovídal i kotel pod pódiem a fronta u merche, kde se kluci fotili trpělivě několik desítek minut. O afterarty se postaral DJ RO a já jsem stihla ještě zaběhnout do Kabinetu Můz, kde zrovna úřadovali Idea, TK27 a Humla58, cestou zpátky pokoupila Nordic vodku a následně jsme s DeSadem prokecali celou noc v předsíňce pokoje na hotelu, abychom nebudili DJe Fluxe. Před polednem se vydal chudák Ondra, který celou tour fotil na vlak, páč nebylo místo v autě a my se ve složení kompletní Sodoma Gomora, ZNK merchman Woslič a já vydali v namačkaní v pěti v autě směr Ostrava. Cesta to byla pekelná.

Flux nás sice přemlouval, že se pojedeme někam vykoupat, ale když jsme dorazili úplně vyřízení do Ostravy, složili jsme věci na hotelu a domluvili jsme se, že za klukama dorazím do nedaleké pizzerie až hodím sprchu. Umytá a opě voňavá Lucka se tedy vydala za klukama a navigace mi ukazovala cestu 13 minut, pánové popsali restauraci se zahrádkou , tak jsem pokračovala směle po Nádražní ulici hledajíce zahrádku jakožto orientační bod. Cestou jsem potkala minimálně 6 osob, u kterých jsem netušila, jestli mě plesknou nebo naberou čůrem do břicha. Jsem holka z libeňskýho ghetta, ale dlouho jsem se necítila nikde na světě za bílého dne takhle nejistě. Po půl hodině chůze jsem usoudila, že jsem fakt daleko, zčekovala navigaci, zjistila jsem, že jsem pizzerii přešla asi o 3 kilometry, takže jsem zavolala Bolt a bezpečně se nechala dopravit za ZNK smečkou. Nutno dodat, že zmíněná zahrádka byla uprostřed vnitrobloku, takže jsem jí hledala marně-no aspoň jsem si dala tour da ostravský ghetto.

Kolem 6 jsme už byli nastoupení na zvukovce. Barrák klub se jen pár dní před koncertem přesunul na jinou adresu, což způsobilo lehký zmatek u nás i návštěvníků koncertu, nakonec jsme ale správné místo určení našli a mohlo se jít na věc. Zvuk byl tentokát skvělý a náladu nám nezkazili ani splašky vytékající ze záchodu v backstagy. Radost nám naopak udělali cupcakes ZNK, které donesla jedna dlouholetá fanynka a na koncert dorazil i Psycho Rhyme, který si to v backstagy řádně užil. Koncert se i přes slabší úřast povedl na jedničku, Woslič prodával merch o sto šest.

S fotografem Ondrou jsme přespali u MC Zuzky a Ondra se vydal už brzo ráno směr Praha. Já jela s Tomášem z Rock For People do Benešova a pak jsem se přesunula do Stormu a zařizovat  večerní koncert. Na domácí půdě Storm clubu to stojí vždycky za to a jinak tomu nebylo ani letos. Dope Dod dostali do backstage večeři od GrillFreaks, stánek Weedejny byl připraven stejně jako stánky s merchem a mohlo se  začít. Závěr tour je výdycky nejlepší a živelná show byla zakončená společnym trackem Terminator a publikum stálo následně víc než hodinovou frontu, aby se mohlo vyfotit s holandskou trojkou.V backsatgy se to následně celkem zvrhlo a kluci z Needle Tattoo kérovali nejmenovaným fans podpisy Řezníka a podpisy kluků z Dope DOD přímo na místě, tak si někteří odvezli památku na celý život…

Co dodat? Asi vás zklamu, v zákulisí žádné zástupy nahých fanynek nemíváme a v rideru obou kapel najdeš kromě klasického setu alko a nealko nápojů maximálně čokoládu nebo pizzu. Každopádně na pódiu obě party stále dokazují, proč je o jejich shows stále zájem. Od prvního koncertu DOPE D.O.D. v Čechách uběhlo víc než třináct let a jejich projev je stále stejně živelný a stejně jako kluci ze ZNK labelu nechají na koncertech opravdu všechno…

fota: Ondřej Pastyřík

 

Tagy: