hledat

Toba vydává sólovku Radost a Propast

Sdílej

Nová deska pražského rappera Toby spatří oficiálně světlo světa v pondělí 28. srpna. Je plná zajímavé hudby od několika mladých producentů, zajímavého rapu a hlavně osobitých textů, v nichž se vážné témata střídají s humornými nápady. Na albu je sedmnáct stop a délka se vyšplhala k pětačtyřiceti minutám.

Po demu DEMOkracie z roku 2004 a jeho následovníkovi z loňska (DEMOkracie 1.2), na němž se podílel jako člen Rychlé Roty, vydává Toba letos opět sólový počin. Připravil na dvě desítky nových písniček a vybral z nich třináct, které představí na konci srpna na desce Radost a Propast. Ty doprovodí intro, outro a dva skity. Texty jsou čistě autorskou prací, kromě hostujících slok, které si pozvaní interpreti napsali sami. Tématický rozměr skladeb se pohybuje od politiky, přes lásku, až po vtipné příběhy o zvířatech.

Jako hosty si Toba k mikrofonu pozval několik tváří. Romi z kapely Neplatná Identita bude hostovat v ústředním singlu Propast, mladý rapper W v písni Rozhodnutí. S jedním refrénem vypomohl Jakub Pech a ve skladbě Strom uslyšíte nadějnou zpěvačku Kristýnu. O produkci se podělilo celkem šest interpretů. Více než polovina práce však v tomto směru padá na Radima, dvakrát pomohl Grimy a Dysmusax, po jednom hudebním podkladu přidali Háma a Jakub Pech. Třešničkou na dortu je pak živá nahrávka skupiny Jerguš Bača End Band u věci Půl království.

O zvuk a mix se postaral Jakub Pech. Zajímavý booklet má na svědomí Ondra Pipota, do něhož dodal fotky Martin Divíšek. Na podzim se chystá kromě koncertů i dvojice videoklipů ke skladbám Propast a Klíč, který by měl být animovaný. Album vydá vydavatelství Urrby ve spolupráci s firmou LangerGroup a webem AllElements.net.

Křest alba Radost a Propast se uskuteční v pátek 25. srpna v klubu Exit Chmelnice, kde bude možné zakoupit nové album ještě před oficiálním termínem vydání za zvýhodněnou cenu 120 Kč. MC Toba Radost a Propast 1. Intro (Jakub Pech) 2. Klíč (Dysmusax) 3. Dívka (Radim) 4. Bob a Bobek (Radim) 5. Propast feat. Romi (Grimy) 6. Rozhodnutí feat. W (Dysmusax) 7. Skit 1 (Radim) 8. Radost (Háma) 9. Strom feat. Kristýna (Radim) 10. Tuleň (Radim) 11. Párty 2020 (Radim) 12. Choroba (Radim) 13. Skit 2 (Radim) 14. KXL 25 (Radim) 15. Půl království (JBEB) 16. Kniha feat. Jakub Pech (Grimy) 17. Outro (Radim) Vychází v srpnu 2006

Bobby

O rapu píšu od roku 2000, od roku 2003 se tak děje pro bbarak.cz.

  • 1

Diskutuj na Bbarak.cz