hledat

The Coup se vrátí v zimě

Sdílej

Jak už naznačila prázdninová novinka, The Coup se po téměř pětileté přestávce vrátí v únoru s novým albem „Pick a Bigger Weapon“. To bude zároveň první, které vydávají na labelu Epitaph, k němuž patří např. Blackalicious, Sage Francis nebo Lyrics Born. Jako hosté se tu objeví v postatě MC’s, kteří si s Coup rozumí, co se výběru témat týče – Dead Prez, Talib Kweli a Black Thought. Poslední dva jmenovaní skupinu doplnili na prvním zveřejněném singlu „My Favorite Mutiny“ (RealPlayer). Skupina je v těchto dnech na šestitýdenním turné s Lifesavas, na němž projede celé Státy.

Novinka z 10.7.2005 (Krysa)
The Coup představují své videoklipy na DVD
Skupina The Coup se proslavila svým politickým rapem a jejich tvorbu lze srovnat např. s Public Enemy nebo Brand Nubian, ačkoliv nikdy nedosáhli jejich slávy. Debutovali roku 1993 s albem „Kill My Landlord“ na legendárním labelu Wild Pitch, poté následovaly ještě další tři desky, poslední z roku 2001. Během jejich působení skupinu opustili oba MC’s (Boots a E-Roc), ale později nastal reunion. The Coup je v současnosti duo, které tvoří rapper Boots a DJ Pam the Funkstress.

The Coup se nyní vrací se svým DVD, kde najdete rozhovor, krátký dokument natočený v Jižní Africe a hlavně všech 7 videoklipů, které natočili. Protože se jim v televizi nedostalo příliš pozornosti ani v době, kdy byly aktuální, je „The Best Coup DVD Ever“ asi jediná možnost, jak se k nim ještě dostat. Jinak skupina teď pracuje na novém albu „Pick a Bigger Weapon“, které by mohlo být venku už brzo.

The Coup – Best Coup DVD Ever:
01 Not Yet Free
02 Dig it
03 Funk (Remix)
04 Takin‘ These
05 Fat Cats and Bigga Fish
06 Me & Jesus the Pimp
07 Ride the Fence

Diskutuj na Bbarak.cz

Už jsi četl?