hledat

Tafrobův singl nahrán

Sdílej

Právě uplynulý víkend byl v Praze na rapové události bohatý. Vedle toho, co vidělo a slyšelo vše, co mělo ten večer v Praze oči, uši, pláštěnku na pot a prachy – vynikající koncert Gurua v narvaném Roxy, tu ale proběhlo ještě něco dalšího, co sice podobnou kulisu jistě nemělo, ale zajímavé to bylo také. Do Pražského studia JižákTomáši „Etienovi“ Sochůrkovi totiž dorazil freestylový král a brněnský vyděděnec – Tafrob, aby zde nahrál pecky na svůj debutový vinyl singl. Etien na něj měl čas pouze jedno odpoledne a proto musel Taf naplivat všechny tři své skladby během jediného dne. Se zkušenostmi z nesčetných freestyleových bitev ale pro něj nebyla ani tato hozená rukavice dost těžká, aby ji nezvedl a tak zajebal všechny tři, jak potřeboval. S pozvaným bratrom vo zbrani, šampionem země pod Tatrou – Kaidžasem vymyslel refrén společné skladby “Nevíš jak je těžký“ na balkoně při cigáru a vymalováno.

Jak se tedy trojice skladeb, které mají podle plánu vycházet na vinylu na přelomu roku na Decklově labelu Blind Deaf, vlastně jmenuje? “Pojď si hrát“ – produkce Fatte – od doby, co tento beatmaker znovuožil v kapele s Ideou vypadá jako jméno, na nějž by si jeden měl dávat sakra pozor. Druhá je zmiňovanou společnou bombou s Nitranskými battle brothers Kaidžasem a DJ Luccem do beatu od jejich producenta jménem Buro – “Nevíš jak je těžký“. A do třetice battle pecek ta šuškandou propíraná “Nuda v Brně“ s produkcí od labelového principála Deckla. Jsem zvědav, jak dlouho Taf v Moravské metropoli vydrží. Prý zmizne „Až mně budou pálit chodníky“, zapalte ohně. Nestrefuje se tu totiž snad jen do AlanaPlutem, MC Janka a Disgrafix. Krom suverénních arogantních battle hlášek jako „Vaše rýmy jsou jen blbá shoda náhod“, nasazení a stylu, připomínajícího Kool Savase a ujištění, že je to on, koho tady lidi nejvíc nenávidí už totiž není žádných pochyb, koho budou nejvíce nenávidět Brněnští MC’s. Jak ale popisuje singl sám Taf? „Žádnej krmelec, žádná dětská výživa, vyjebaný Sepultura styl.“ Tracklist by měl předběžně vypadat tak, že na A straně bude skladba “Nuda v Brně“ ve všech třech verzích – plné, accapelle i instrumentálce a na B straně zbylé dvě skladby v plné verzi s instrumentálkou.

Ukázky ze singlu vám na našem webu samozřejmě přineseme hned, jak bude smícháno a připraveno na křest ohněm veřejného poslechu, což by mělo být snad do nějakých tří týdnů, takže vydržte.

Diskutuj na Bbarak.cz