hledat

Tags:

Stvořili kult, vlastní větev, následovaný směr. Bonez MC a RAF Camora hlásí, že mají potřetí hotovo

Sdílej

Rapová scéna u našich západních sousedů se mohla vždy pyšnit tvářemi, které se dokázaly zvěčnit i mimo německy mluvící země. Také dnes můžeme registrovat celou řadu jmen, které se těší milionovým přízním a patří mezi ně například Capital Bra, Luciano, Ufo361 a mnoho dalších. Není vhodné zapomínat i na Boneze MC z hamburské smečky 187 Strassenbande, neboť ve spolupráci s RAF Camorou vydávají již 9. září třetí pokračování úspěšného titulu „Palmen aus plastik“.

Finále trilogie má být zářnou tečkou za něčím, co zásadně změnilo německou rapovou scénu. Na konečný tracklist se nakonec vměstnalo čtrnáct stop s hosty jako Gzuz či Bounty Killer. Jako poslední lákadlo na nejočekávanější německý release roku je skladba „Taxi“, která se inspirovala u „Axel Foley“ z dílny Harold Faltermeyer a známé především díky komediální filmové sérii Policajt z Beverly Hills.

Proč se ale bavíme ve spojitosti s „Palmen aus plastik“ jako o revolučním titulu, přestože jej třeba mnozí čeští posluchači neznají? Ten příběh se začal psát v září roku 2016 a přinesl něco, co tu do té doby nebylo. Kombinaci německého rapu, dancehallu a reggae v jednom uceleném balíčku, který okamžitě začal přepisovat rekordy v počtu prodejů, pozornosti na digitálních distribucích a v médiích.

Bonez MC a RAF Camora se nebáli jít velké výzvě naproti a jejich motto „chceme svět nebo vůbec nic“ definoval ctižádostivost a hlad po úspěchu německého rapu u široké veřejnosti. Láska k jistým jamajským kořenům se formovala již daleko dříve, ale až skrze sérii „Palmen aus Plastik“ byla náležitě realizována. Kdo alespoň občasně zakopává o německou rapovou scénu, musel již na tuto tvorbu zcela jistě narazit. Masové hity, chytlavé melodie, ale i jistá dávka temna z ghetta.

Tracklist:

01. Intro
02. Diamant
03. Letztes Mal
04. Sommer
05. Taxi feat. Gzuz
06. Wer hat Angst feat. Bounty Killer
07. September
08. Alles umsonst
09. Problem
10. Butterfly
11. Eine Idee
12. Unterwegs
13. Zu spät
14. Destination

Tagy:
Austy

Příslušník rapové policie od roku 2012...

  • 1