hledat

Tags:

Strýc Nory: S Ideou máme v plánu další projekt a určitě bych chtěl do budoucna držet v ruce svoje CD

Sdílej

Rok 2021 byl pro Strýce Noryho víc než plodný, vydal na digitálních platformách hned dvě alba (Nejsem dítě, Ztraceno v hypu) a objevil se na featech u Paina, Oriona nebo Idei. Kde se vzal Strýc Nory, se dozvíš v tomto rozhovoru a na stagi si ho můžeš užít už ve čtvrtek 3. března, kdy bude hostem na Orionově křtu v Lucerna Music Baru.

LuC: Je o tobě slyšet víc až poslední dobou, ale ty se věnuješ rapu mnohem déle, je to tak? Kdy a proč jsi začal a co máš v tomhle směru všechno za sebou?

Strýc Nory: Hele, jako malej sem fellil s o pár let staršíma klukama, který poslouchali rap. Mě se to líbilo, tak jsem si okamžitě vyžádal nějakou flashku, na který byli fakt dobrý věci. Fu-schnickens, Wu-Tang, všechny alba Method Mana, Onyx, věci co dávám doteď. Zároveň jsme celou dobu poslouchali českou scénu… Když mi bylo asi 11, koupil jsem si v jeden den Rok psa a Dva nosáči tankujou super a od tý doby už sem v tom lítal. (smích)

Aktivně jsem začal dělat až v roce 2018, kdy jsem nahrál první tracky, který už dneska nikde nejsou, protože jsem většinu smazal. V ty době jsem se poznal s DJ Rustym a začal nahrávat v Krči u Lil Mariachiho ve studiu. (Nejstarší track ke kterýmu je i video, je asi Hejspasi – Vůbec feat Rusty, Strýc Nory)

LuC: Pokud se nemýlím, tak je pro tebe dost zásadní i graffiti a scéna kolem něj. Nemáš pocit, že je tenhle element trochu na ústupu a jak tě formovala graffiti scéna v tomhle ohledu?

Strýc Nory: Graffiti je brutál! A na ústupu mi nepřijde. Cením všechny, co to hrotěj a snažím se to sledovat. Každopádně z Brna bych vyzdvihl WATT crew a z Prahy FC, ke kterým mám nejblíž. Samozřejmě brudrs Justn63 a Malejzee, se kterýma točíme klipy a vymýšlíme píčoviny. (smích)

LuC: Jaký writers a crews považuješ u nás za legendární nebo je ceníš a kdo tě svým stylem nejvíc ovlivnil?

Strýc Nory: Cením FC, ROKE, Kiss, ISK, Crosme, Rot, Post, Gee, Oipse, RNR, Kyoto, Radio, Issue, CSR, SYT, Higien, TCS, Mario, Watt , Wimeo.. A ještě bych mohl psát dál určitě… Legendární jsou pro mě určitě AQF, Demona a Orion.

LuC: Aktuálně tvoje jméno lidi zaznamenali díky featu v Orionově tracku City Cowboys. Jak na tuhle spolupráci vůbec došlo a co ti přinesla?

Strýc Nory: Ještě před featem s Orim jsme s Painem vydali track „Nemám čas rmx“, kterej zcenila spousta lidí, včetně Oriho a takovou to mělo dohru. Dostali jsme šanci, kterou jsme využili a zároveň jsme si to užili, takže všechno správně. Máme z toho všichni velkou radost. Videoklip měl na starosti Jstn63 a přijde mi, že je to masterpiece. A jak o tom mluvím, ještě jednou bych chtěl poděkovat Trafikovi za příležitost!

LuC: Určitě nebudeš chybět na čtvrtečním křtu Orionova Teritoria III, na co se můžou těšit lidi a na co se nejvíc těšíš ty?

Strýc Nory: Na čtvrtečním křtu určitě budu a lidi se můžou těšit na mě a Paina jak budeme předskakovat. A já se nejvíc těším na to, až dáme poprvé live City Cowboy v plný sestavě a spadne to tam!

LuC: Jací jsou tvoji top 5 rapoví interpreti doma i v zahraničí?

Strýc Nory: Odpovím aktuální jména, tak jak to poslouchám posledních14 dní, protože tohle je pro mě vždycky těžký…

domácí TOP 5:

1 Yzomandias
2 Smack
3 Hugo Toxxx
4 James Cole
5 Karlo

zahraniční TOP 5:

1 Asap Rocky
2 Maxo Kream
3 Gucci Mane 
4 Rick Ross
5 Young Simmie

LuC: Minulý rok ti kromě hostovačky u Papa Oriho přinesl i spolupráci s Ideou. Proč právě Idea a jsou na CZ/SK nějaká další vysněná jména, která by sis v rámci hudební spolupráce v budoucnosti přál?

Strýc Nory: Idea byl jeden z dalších lidí co zareagoval na nás banger s Painem Nemám čas remix. Bylo to velice příjemný nahrávání a rap tvrdej jak šutr do tvrdejch beats, takže to ze mě šlo samo. A mužů prozradit, že máme v plánu další projekt. A taky se chystá další velký feat, ale podrobnosti si nechám zatím pro sebe. Hele je spoustu lidí co by se mi s nima líbilo dát track. Nechci je tu všechny jmenovat, ale jestli musím vybrat tak třeba Smack one.

LuC: Určitě makáš i na svojí sólo tvorbě, na čem aktuálně pracuješ a jsou nějaké projekty, které aktuálně chystáš a na který se těšíš?
 
Strýc Nory: Jak jsem už trochu nakousl, makám na nějakých věcech s Ideou, jako přirozený pokračování po našem EP. A určitě bych chtěl do budoucna držet v ruce svoje CD. (smích) To ostatní coming soon…
Tagy: